agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

7 porad jak napisać interesujący post na bloga

Jesteś blogerem i zastanawiasz się, czemu Twoje posty nie przyciągają czytelników? Zadajesz sobie pytanie, jak napisać post na bloga by był interesujący? Uwierzyłeś, że każdy może zostać blogerem, a teraz brak Ci zapału i weny? W tym tekście przedstawię 7 porad, jak napisać interesujący post na bloga.

 

Blog rządzi się swoimi prawami i zapewne każdy piszący chciałby poznać receptę na tworzenie idealnych postów, które zainteresują tysiące osób. Nikt od swojego pierwszego wpisu nie osiągnął sukcesu, lecz z czasem staje się to coraz bardziej możliwe, a ten artykuł na pewno Ci w tym pomoże.

 

 • Prostota 
 • Obudź ciekawość czytelników
 • Chwytliwy tytuł
 • Ucz się
 • Pisz o tym co lubisz
 • Nic na siłę


 • Prostota posta na bloga

Każdy początkujący bloger powinien zastanowić się, do jakiej grupy docelowej kieruje swoje teksty. Powinniśmy podtrzymać zainteresowanie naszych stałych czytelników, a także próbować zainteresować nowych gości odwiedzających naszego bloga. W tym przypadku cenną umiejętnością jest tworzenie prostych i poczytnych tekstów posta na bloga. Słownictwo specjalistyczne zostanie docenione przez wąskie grono odbiorców, a przecież zależy nam na wypromowaniu naszych tekstów na większą skalę.

 

 • Obudź ciekawość czytelników

Najlepszym sposobem na przyciągnięcie czytelników jest zaintrygowanie i wzbudzenie ciekawości. Ten dreszczyk zaskoczenia działa na naszą korzyść, więc nie bójmy się zdradzać tajemnic i pisać o tematach tabu. Czytelnicy kierują się emocjami, należą do grupy odbiorców, których potrzebujemy, a uchylenie rąbka jednej z naszych tajemnic na pewno ich zainteresuje.

 

 •  Chwytliwy tytuł posta na bloga

Zanim jednak zachwycimy naszym postem na blogu, warto zwrócić uwagę na tytuł, gdyż to on często decyduje o sukcesie naszego artykułu. Dobrym sposobem na chwytliwy tytuł jest umieszczenie w nim pytania. Nie zapomnijmy, że należy odpowiedzieć na dane pytanie, gdyż brak odpowiedzi może skutkować zniechęceniem czytelnika. Bardzo częstym i skutecznym sposobem, którego używają blogerzy, jest zastosowanie liczb. Pamiętając, że emocje działają na naszą korzyść, warto również wczuć się w rolę czytelnika i pomyśleć o tytułach, które nas najczęściej przyciągają.

 

 • Ucz się

Jeżeli w szkole za młodu nauka ortografii nie sprawiała Ci trudności, a pisanie wypracowań było przyjemnością to niewykluczone, że blog jest miejscem dla Ciebie. Niestety podstawowa wiedza szkolna nie wystarczy w pisaniu postów na blog. Kluczem do sukcesu jest chęć nauki z zakresu blogosfery, gdyż jest to nieodzowna część bycia blogerem. Internet jest kopalnią wiedzy, która za darmo oferuje nam mnóstwo danych, a one z pewnością przydadzą się w dalszej karierze.

 

 • Pisz o tym co lubisz

Bardzo częstym błędem początkujących blogerów jest tworzenie treści, które nie współgrają z nimi samymi. Jeżeli na czymś się nie znamy, to nie napiszemy dobrego artykułu. Skazujemy się na brak finezji i smaku płynącego z naszego bloga. Najlepsze teksty to te, które będą współgrać z naszymi zainteresowaniami, a dzięki temu pisanie ich będzie przyjemną i łatwą czynnością.

 

 • Nic na siłę

Brak weny jest częstym problemem w różnych dziedzinach, lecz należy zacząć odróżniać jej brak od zwykłego zmęczenia. Jeżeli piszesz post na bloga i cierpisz na chwilowy brak pomysłów, to polecam zrobić sobie chwilę przerwy, lub wrócić do tekstu po paru dniach. Świeże oko pozwoli nam wyłapać wszystkie błędy, a powrót po czasie zaowocuje nowymi pomysłami, a finalnie świetnym tekstem.

 

Marta Błędowska

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.