agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Wtyczki do WordPressa, które odmienią Twoją stronę

Spis treści:

 1. Wtyczki do WordPressa, które odmienią Twoją stronę
 2. Wtyczki do WordPressa – podstawowe informacje
 3. Jakie wtyczki do WordPressa warto zainstalować?
  1. Wtyczki do WordPressa. Dla bezpieczeństwa.
   1. Google Authenticator
   2. Akismet Anti- Spam  
   3. Backup WordPress
  2. Wtyczki do WordPressa. Optymalizacja strony www
   1. Yoast SEO
   2. SEO Friendly images
   3. W3C validation auto check
  3. Wtyczki do WordPressa. Szybkość strony
   1. P3
  4. Wtyczki do WordPressa. Sklep
   1. WooCommerce
  5. Wtyczki do WordPressa. Dla wizerunku firmy.
   1. Broken Link Checker
   2. Contact Form 7
 4. Podsumowanie

WordPress to bezpłatny system CMS, dzięki któremu możesz tworzyć strony internetowe czy sklepy sprzedażowe. Tak jest darmowy, jednak swoją renomę zyskał nie tylko ze względu na ten fakt, lecz także w związku z wyjątkowo prostą i intuicyjną obsługą. Osoby korzystające z platformy WordPress, na każdym etapie, mogą rozszerzyć funkcję strony za pomocą wtyczek. Sprawdźmy jakie wtyczki do WordPressa możemy pobrać i które z nich warto zainstalować na swojej stronie.

Wtyczki do WordPressa – podstawowe informacje

WordPress, ale też i większość wtyczek są darmowe – wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem strony (płatne wersje wtyczek wyróżniają się wysokim profesjonalizmem). Za ich pomocą można dodać nowe funkcjonalności do strony czy poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych (pozycjonowanie).

Należy jednak pamiętać o tym, że wraz ze wzrastającą się ilość wtyczek spada szybkość ładowania się strony. Dlatego podejdź do tego roztropnie i instaluj tylko to, co rzeczywiście jest Ci potrzebne.

Jakie wtyczki do WordPressa warto zainstalować?

Wtyczki dla bezpieczeństwa.

 1. Google Authenticator

Na pierwszy ogień polecamy zadbać o bezpieczeństwo strony i tutaj warto skorzystać z pomocy Google Authenticator. Wtyczka ta sprawia, że logowanie na nasze konto poprzedzać będzie dwuetapowa weryfikacja. Wtyczkę należy zainstalować na stronie oraz pobrać aplikację na nasz telefon (Android lub iOS). Dzięki temu przy każdej próbie logowania – naszej lub tej nieproszonej – otrzymasz na swój telefon kod weryfikujący Twoją tożsamość.

 1. Akismet Ant- Spam  

Wtyczka służy do ochrony przed niechcianymi komentarzami. Jej główną funkcją jest sprawdzanie i filtrowanie komentarzy oraz automatyczne usuwanie komentarzy o charakterze spamu. Jest to duże ułatwienie dla właściciela strony, który nie musi każdego dnia samodzielnie zajmować się tą mozolną pracą.

 1. Backup WordPress

Utrata danych to koszmar dla firmy. Dlatego lepiej zabezpieczyć się przed tym paraliżującym działania każdej działalności ryzykiem.  Backup WordPress zajmuje się wykonywaniem automatycznych kopii zapasowych w sposób cykliczny. Lepiej dmuchać na zimne!

Wtyczki do WordPressa. Optymalizacja strony www.

 1. Yoast SEO

Jest to najbardziej znana wtyczka służąca do pozycjonowania strony. Za jej sprawą możliwe jest zoptymalizowanie strony, podstrony czy artykułów znajdujących się na blogu pod kątem określonego słowa kluczowego. Należy jednak pamiętać, żeby po zainstalowaniu poświęcić trochę czasu na konfigurację wtyczki i uzupełnienie danych SEO na naszej stronie – dopiero to przełoży się na pozycję w Google.

 1. SEO Friendly images

Wtyczka ta automatycznie pomaga zoptymalizować obrazki w Twoich artykułach blogowych, tzn. ocenia ich przyjazność pod kątem SEO.

 1. W3C validation auto check

Pozwala sprawdzić, czy strona, którą stworzyliśmy, spełnia standardy HTML. Jakość strony ma duże znaczenie dla jej oceny przez roboty Google, co przekłada się na jej wysoką  lub niską pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wtyczki do WordPressa. Szybkość strony.

 1. P3

Za duża ilość wtyczek przekłada się na spowolnione wczytywanie się strony. Dlatego warto mieć zawsze oko na ten aspekt. Z pomocą przychodzi nam wtyczka P3, dzięki której uzyskujemy raport z procentowym wynikiem wpływu wszystkim wtyczek na szybkość ładowania się strony. Ten dokładny raport bez wątpienia pozwoli nam podjąć decyzję, z których wtyczek ewentualnie zrezygnować.

Wtyczki do WordPressa. Sklep.

 1. WooCommerce

Jest to wtyczka, za pomocą której możemy stworzyć profesjonalny sklep internetowy. Po zainstalowaniu tego dodatku pojawiają się opcje wyświetlania produktów, obsługa zamówień, koszyk czy możliwość tworzenia kont klientów.

Wtyczki dla wizerunku firmy.

 1. Broken Link Checker

Błąd 404, o którym pisaliśmy w tym artykule, nie wpływa dobrze na wizerunek strony internetowej. Dlatego warto zainstalować wtyczkę Broken Link Checker, która służy do rozpoznawania usuniętych lub wadliwych linków, grafik czy przekierowań. Następnie informuje nas o tym za pomocą e-maila, co pozwala na uniknąć wcześniej wymienionych sytuacji.

 1. Contact Form 7

Praktycznie każda strona internetowa potrzebuje formularzy kontaktowych służących np. do dokonywania rezerwacji na stronie. Ponadto dużą zaletą wtyczki Contact Form 7 jest to, że umożliwia zarządzanie wieloma formularzami kontaktowymi.

Podsumowanie

Wtyczki do służą do wzbogacenia strony www o nowe funkcjonalności.

Im większa ich ilość, tym strona wolniej się ładuje.

Wyróżnia się wtyczki, które służą do zabezpieczenia strony przed hakerami czy spamem. Występują także wtyczki: pozwalające poprawić pozycję strony www wyszukiwarkach, zwiększające jej szybkość, umożliwiające założyć sklep sprzedażowy i wiele więcej. 

 

 

 

    Kategorie: 

redakcja

marcin

Zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

do 20 sekund :)