Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego? Koszt założenia sklepu internetowego 2021

Jaki jest koszt założenia sklepu internetowego, koszt założenia sklepu internetowego 2021. Koszt założenia sklepu internetowego forum, całkowity kosz prowadzenia sklepu internetowego, ile kosztuje założenie sklepu internetowego, ile kosztuje założenie sklepu internetowego na allegro, ile kosztuje założenia sklepu internetowego forum, sklepy internetowe, prowadzenie sklepu internetowego.

 

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Kiedy stoisz przed decyzją czy założyć sklep internetowy, najważniejszą kwestią jest ta finansowa. Zadajesz sobie czy pytanie, czy warto oraz ile to kosztuje?  Opinie na ten temat na pewno są skrajne, ale trzeba na samym wstępnie dogłębnie przeanalizować temat.

Na samym początku, ważne, żebyś wiedział, czeka Cię spora konkurencja. W Polsce miesięcznie powstaje kilkadziesiąt sklepów internetowych, częściowo przez przedsiębiorców. Częściowo tradycyjnie.  Największą zaletą tego typu przedsięwzięcia jest możliwość dotarcia w prosty sposób do klientów w Polsce oraz poza granicami kraju.  Jednak do rzeczy. Jakie są koszty?

Jest to dosyć opłacalna inwestycja.  Koszt prowadzenia sklepu internetowego jest znacznie niższy niż na przykład małego sklepiku osiedlowego.  Specjalistyczny sklep internetowy, działający w pełni funkcjonalnie to koszt około 1000/2000 złotych.

 

Całkowity koszt założenia sklepu internetowego

Przeanalizujmy koszt prowadzenia sklepu typu e-commerce krok po kroku.  Pierwszą najważniejszą sprawą jest analiza potrzeb i tego czego nam zależy w naszym biznesie.  Określenie teraźniejszych oraz przyszłych celów, by sklep mógł rozwijać się razem z Twoim biznesem. Do wyboru są trzy systemy e-commerce: platformy open source, płatne abonamentem oraz dedykowane.  

Do platform typu open source należą: WordPress, WooCommerce, PrestaShop oraz Magento.  Oprogramowanie tego typu charakteryzuje się wieloma zaletami. Należą do nich między innymi bezgraniczne możliwości rozwoju, dodatki, skrypt za darmo, wsparcie na grupach Facebookowych, uznanie. Do wad należy z pewnością wysoka cena. 

WooCommerce Koszt założenia sklepu internetowego 2021

 

Specjalistyczny sklep typu Woocommerce wiąże się raczej z niskimi kosztami.  Można, go łatwo uzyskać rozbudowując stronę na WordPressie. By wdrożyć, podstawowy sklep do obiegu potrzebujesz stosunkowo niewielkiej kwoty 1500-1800 złotych. W cenę jest wliczony szablon premium. Cena jest jednorazowa i obejmuje konfigurację sklepu. Natomiast koszt ten w agencji interaktywnej wynosi 2000-8000 netto.

 

Presta Shop Koszt założenia sklepu internetowego 2021

 

W przypadku systemu Presta w agencji interaktywnej ceny wahają się pomiędzy 3000 a 10000 złotych netto.

 

Magento Koszt  sklepu internetowego 2021

 

Schody pojawiają się w przypadku systemu Magento.  Jest to specjalistyczna platforma ecommerce i wymagająca, jeśli chodzi o wdrażanie systemu. Jej koszt to około 20000 złotych.

 

Jak to wygląda w przypadku płatnych platform?

 

Kolejny system, który trzeba omówić to model SaaS. W jego przypadku tego modelu dzięki producentowi, który udostępnia Ci usługę typu Shoplo, Shoper, Clickshop, wynajmujesz jego oprogramowanie. Tego typu platformy oferują zazwyczaj płatność abonamentową, to wypada opłata za rok rzadziej za miesiąc.  Warto dowiedzieć się jak sytuacja przedstawia się w innych platformach abonamentowych.  

Trzeba pamiętać, iż opłaty w kolejnych latach mogą się różnić a te za pierwszy rok to abonament w promocji.  Kiedy zdecydujesz, się na taką platformę jesteś co prawda właścicielem sklepu, ale Twoje możliwości są ograniczone. Wynajmujesz go i nie masz, możliwości rozwijania go tak jak Ty chcesz.

Jeśli chcesz, przenieść swój sklep na inną platformę będzie to spore finansowe obciążenie i kłopot. Jednak abonament obejmuje wiele rozszerzeń na przykład dostęp do płatności i kurierów, a nawet połączenie z Allegro! Natomiast ogranicza Cię dostęp do szablonów, brak dostępu do kodów, a nawet funkcjonalność.  Czasem jedynym rozwiązaniem jest przejście na droższy pakiet. Zwłaszcza jeśli marzysz o większej ilości limitowanych produktów.

Platformy dedykowane

Sklepy dedykowane, czyli szyte na miarę to już spore koszty. Praca zespołu specjalistów w tym programistów wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych.  Wycena zawsze jest indywidualna.  W skład takiego rozwiązania wchodzi pełen pakiet.

 

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego na allegro?

 

Zakładając własny sklep internetowy na allegro, możesz być spokojny o koszty. Samo założenie sklepu jest całkowicie darmowe, proces rejestracji szybki. Jednak, aby stać się atrakcyjnym dla klienta, musisz ponieść dodatkowe koszty takie jak na reklamę portalu, dobre opisy produktów oraz szablon prezentacji dla towarów. Widoczność sklepu jest niemniej ważna i kosztowna.  Pamiętaj jednak, że nie musisz już na samym początki inwestować sporej sumy pieniędzy!

 

Sklep internetowy – zyski z prowadzenia

 

Wiele z nas zastanawia się jaki zysk można osiągnąć, prowadząc sklep internetowy. Zależy to od wielu różnorodnych czynników. Może przedstawię to na przykładzie sklepu RTV/AGD.

By poprawnie wypozycjonować sklep potrzeba około 2000 złotych na miesiąc.  Jeśli znajduje się on w top 10 pod względem słów kluczowych, typu żelazka, pralka mikrofala. Wtedy ilość odwiedzin waha się między 500 a 1500 użytkowników.

Zazwyczaj z tej liczby osób tylko od 2-4% wykazuje zainteresowanie produktami.   Dochód uzyskiwany ze sklepu internetowego jest oparty głównie na marży, która nałożył właściciel, dokładnie 15-30 % wartości towaru.

 

Koszt założenia sklepu internetowego 2021

Wydając rozsądne pieniądze na reklamę, można uzyskać od 200 do nawet 2000 złotych przychodu. Wiele zależy od konkurencyjności cen towarów, ilości osób zainteresowanych.  W święta jak wiadomo, towar schodzi szybciej. Prowadząc sklep internetowy, w niecały miesiąc można zarobić na samochód.  Czy to będzie samochód niskiej, czy wysokiej jakości?  Wszystko w Twoich rękach.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.