Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Ile kosztuje strona internetowa – cennik stron www wrzesień 2021?

Ile kosztuje strona internetowa – cennik stron www wrzesień 2021? Strony internetowe to proste w obsłudze narzędzie znane od prawie 25 lat. Zobacz, jak można tanio wypromować siebie, swój biznes oraz swoje usługi!

 

Ile kosztuje strona internetowa?

 

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej witryny internetowej to podstawa.  Jest to rodzaj naszej wizytówki. Wróćmy jednak do nurtującego nas pytania: ile to kosztuje? Odpowiedź wcale nie jest prosta. Cena jest zależna od takich czynników jak: czas realizacji, skomplikowanie projektu, rozwiązania, które wdrażamy, liczba zastosowanych podstron, CMS (system zarządzania treścią), odpowiednią optymalizację pod kątem wyszukiwarki. Strony są zróżnicowane pod wieloma względami.

Zatem jak wygląda cennik? Wiele zależy od rodzaju strony, jaką chcemy wybrać.  Cena takiej witryny waha się między 300 a 1000 złotych.  W przypadku strony responsywnej jest ona w ścisły sposób uzależniona od jej charakteru. Trzeba się więc zastanowić, jaki koszt jesteśmy w stanie ponieść. 

Natomiast strona internetowa, która posiada podstrony oraz system CMS stanowi spore wyzwanie. Musimy być w tym przypadku przygotowani na koszt około 1000-7000 złotych. Strony nieposiadające systemu CMS kosztują około 500-1500 złotych.  Cennik stron WordPress waha się między od 500 złotych do nawet 3000! System WordPress posiada wiele ciekawych szablonów. Należy zauważyć czy cena szablonu została wliczona w koszt usługiPodobna sytuacja ma miejsce przy CMS.  Przy tak zauważalnej rozpiętości cen ogromne znaczenie ma wycena kosztów takiej strony.  Trzeba pamiętać, iż prosta strona oparta o podstawowe narzędzia będzie kosztowała mniej niż taka szyta na miarę z wielką ilością podstron.

Koszt stron internetowych w 2021

 

Ceny stron internetowych podobnie jak innych tego typu usług zmieniają się bardzo szybko. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Zarówno, jeśli chodzi o zapotrzebowanie jak i właśnie na cenę.  Różnica cenowa między sklepami internetowymi a stronami internetowymi jest ogromna.

 Jak dokładnie przedstawiają się ceny stron internetowych w 2021? Jeśli chodzi o ceny stron internetowych, ceny tych od WordPress wahają się od 3500 złotych za szablon graficzny. Natomiast indywidualny projekt graficzny to cena od 6000 złotych w górę.  Ceny stron typu TYP03 to od 3500 złotych za szablon graficzny a za ten indywidualny od 6000 złotych.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku e-commerce?  Sklepy typu Woocommerce wahają się od 4500 złotych za szablon graficzny oraz za indywidualny projekt graficzny od 7000 złotych. W przypadku sieci Magento oraz Shopper ceny rozkładają się następująco: od 9000 złotych w przypadku Magento za szablon graficzny, oraz 12 000 złotych za indywidualny projekt. Najkorzystniejsze ceny występują na Shopperze. Cena bez szablonu to 500 złotych.  Natomiast w przypadku indywidualnego projektu ceny to od 2500 w górę.

 

Jaki jest koszt utrzymania stron internetowych?

 

Strony internetowe to dosyć powszechne i wygodne rozwiązanie.  Jednak oprócz kosztów związanych z założeniem strony są również te z jej utrzymaniem. Dlatego kierujemy naszą uwagę nie tylko na cennik utworzenia takiej strony, ale także jej hostingu.

Czyli w rezultacie, jakie koszty będziemy musieli ponieść?  Hosting strony internetowej to koszt około 40 do 500 złotych. Płacimy, wtedy za cały rok a jego wybór jest zależny od potrzeb danej strony.   W przypadku hostingu jego koszt waha się między 40 a 500 złotych. Ważne jest również posiadanie domeny, co wynosi od 40 do 150 złotych za rok.

 

Ile kosztuje strona internetowa sklepu w Polsce?

 

Ceny stron sklepów internetowych cechują się sporą rozbieżnością. Może to być kwota 1000, ale może sięgać nawet 1000000 złotych!  W głównej mierze zależy to od stopnia zaawansowania projektu. Poza standardowymi funkcjami mogą być także, implementacja dodatkowych kanałów płatności, dropshiping, system wystawiania faktur oraz integracja z wewnętrznym CRM.  Zazwyczaj jednak koszt ten waha się od 4000 do 100000 złotych. Zdarzają się wyjątki od tej reguły np. freelancer czy mała firma, ale zazwyczaj ich skuteczność jest niska.  Warto więc zapłacić trochę więcej a mieć lepsze efekty.

 

Ile kosztuje strona internetowa firmy?

Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to bowiem od wielu elementów, natomiast jest to bardzo duży rozstrzał cenowy. Brzmi on dość abstrakcyjnie, od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy za stronę!  

Od czego to zależy?  Głównym czynnikiem wpływającym na koszt strony jest jej funkcjonalność. Wbrew pozorom grafika, layout oraz to na co patrzy odwiedzający, jest najmniejszym problememNajwiększe koszty generują te rzeczy ukryte, zautomatyzowane działające bez ingerencji administratora strony. Kiedy jedne przedsiębiorstwa potrzebują jedynie prostej, estetycznej strony inne chcą posiadać możliwości sprzedaży online oraz logowania się użytkowników.  W obu  przypadkach strony mają podobną grafikę, natomiast cena jest już inna.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.