agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Pięć powodów czy warto mieć profesjonalną stronę internetową

czy warto mieć stronę internetową

Jeżeli zastanawiasz się czy warto mieć stronę internetową poznaj Pięć powodów, dla których warto mieć profesjonalną stronę internetową. Twoja witryna to Twoja wizytówka. Zadbaj o profesjonalizm; nie możesz pozwolić sobie na straty!

 

5 Powodów Dlaczego Potrzebujesz Profesjonalnej Strony Internetowej 

Po długiej walce z gotowymi szablonami do stron internetowych, wielu pełnych nadziei właścicieli firm postanawia nieco zmienić strategię. I słusznie. Witryna, która finalnie nie spełnia ich oczekiwań oznacza przecież spadek sprzedaży, sfrustrowanych klientów i zmarnowane szanse. Natrafiają oni wtedy najczęściej na proste rozwiązanie powyższych problemów w zasięgu swoich budżetów: profesjonalną firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych, która stworzy idealną witrynę na potrzeby danej branży.

 

I powód czy warto mieć stronę internetową –  Twoja witryna jest bardzo ważna

Profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych wnosi na stół wieloletnie doświadczenie. Taki zespół wie dokładnie czego potrzeba, aby zoptymalizować witrynę zarówno pod kątem wyszukiwarek, jak i użytkowników; jakie sformułowania będą odpowiednie dla danej publiczności; ile stron naprawdę potrzeba w witrynie; i wiele więcej.

Ale co to jest ta optymalizacja? Po co tak kombinować? Poświęć, proszę, trochę czasu na przeczytanie tego artykułu, a znajdziesz odpowiedzi.

Profesjonalna Strona Internetowa – A Komu To Potrzebne?

Sprawa jest prosta: każdej firmie, której zależy na rozwoju. Brzmi banalnie, ale przez chwilę się nad tym zastanówmy. Strona internetowa to nic innego jak szyld czy wizytówka (tak, coś jak dobrze znana wizytówka papierowa). Nie bez powodu na stronę mówi się też WITRYNA internetowa. Z tego powodu projekt strony to bardzo ważny aspekt życia firmy. Nie tylko reprezentuje markę wobec klientów (lub potencjalnych klientów), ale także dostarcza im wszystkich niezbędnych informacji.

Można zatem powiedzieć, że profesjonalnie wyglądająca strona internetowa niejako wskazuje na to, że mamy do czynienia z marką lub firmą POWAŻNĄ, o ugruntowanej pozycji. Mało kto chce kupować czy prowadzić interesy z firmą, która nie wzbudza zaufania i nie sprawia wrażenia kompetentnej.

 

Cechy Profesjonalnej Strony Internetowej 

Strona internetowa firmy uchodzącej za profesjonalną powinna być przejrzysta, mieć spójną nawigację (czyli sposób poruszania się po podstronach oraz sposób dostosowania do różnych przeglądarek i urządzeń), a także elegancki układ, który ułatwi odkrywanie tego co ma do zaoferowania witryna. Powinna też doskonale integrować się z mediami społecznościowymi i stosować najlepsze praktyki SEO*, które są kluczowe dla sukcesu każdej witryny internetowej.

SEO (z ang. “search engine optimization“) oznacza „optymalizację pod kątem wyszukiwarek”, czyli proces uzyskiwania wysokiej pozycji treści w wybranych frazach kluczowych i terminach w wyszukiwarkach. Jest to ważne narzędzie sukcesu każdej firmy, ponieważ każdego dnia generuje duży ruch na strony, co przekłada się na więcej potencjalnych klientów.

 

Łopatologicznie: Twój biznes to Poczta Kwiatowa. -> Twoja strona jest dobrze zoptymalizowana pod SEO, więc po wpisaniu w Google np. „Róże” Twoja strona wyświetla się jako pierwsza z góry -> potencjalny klient wchodzi więc na Twoją stronę, a nie do konkurencji.

 

II powód czy warto mieć stronę internetową –  Twoja Strona Internetowa Zapewnia Klientom Wartość

Rób To, Co Najlepsze Dla Swoich Klientów

Następną istotną rzeczą jest dbanie, by Twoja witryna była godna zaufania oraz wartościowa dla Twoich klientów. Zakładam, że każdy przedsiębiorca chce, aby klienci wracali po więcej. Jeśli nie chcą wrócić po więcej – zmarnowano ich cenny czas (a więc i pieniądze – według popularnego powiedzenia). Będą również zniechęceni przez każdą stronę internetową, która nie zapewnia tego, czego klient się po niej spodziewa. Czy ktokolwiek lubi, gdy zawodzi się jego zaufanie?

Dobrą praktyką jest zatem zbieranie informacji zwrotnych od klientów. Spróbuj wysłuchać co mają do powiedzenia, a dowiesz się co działa, a co należy zmienić lub poprawić. Feedback warto jest przyjmować z otwartym umysłem i sercem, aby go błędnie nie zinterpretować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w razie niejasności dopytać.

 

III powód czy warto mieć stronę internetową –  Profesjonalna Strona Internetowa To Inwestycja

To Jest Proces

Zbudowanie od podstaw profesjonalnej strony internetowej może zająć dużo czasu. Z czego to wynika i czy warto?

Istnieje różnica między działaniem na gotowych szablonach a zaprojektowaniem niestandardowej strony internetowej skrojonej idealnie pod indywidualne potrzeby. Witryny oparte na szablonach oferują niewiele opcji pod względem układu, kolorów i personalizacji. Są oczywiście tańsze niż projekty niestandardowe, ale to z kolei sprawia, że często strona internetowa wygląda jak cała masa innych. Budowa strony od podstaw to zupełnie inna para kaloszy. Ukończenie strony internetowej może zająć kilka tygodni jeśli jest to bardzo złożony projekt.

Zlecenie budowy strony internetowej firmie, która się w tym specjalizuje daje gwarancje niezawodnego funkcjonowania oraz wsparcia na każdym etapie. Należy zatem traktować to jako inwestycję, a nie koszt, ponieważ dzięki umiejętnym działaniom Twoja strona stanie się widoczna i zacznie na nią napływać ruch.


Dlaczego Tak Długo?

Na pytanie „Ile czasu zajmuje zaprojektowanie strony internetowej?” trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ każda strona i jej potrzeby są inne. Ogólnie jednak dobrze jest wiedzieć, że ukończenie może trochę potrwać, ponieważ w proces zaangażowanych jest wiele osób, takich jak programiści front- i backendowi oraz twórcy. Ta liczba ludzi wynika przede wszystkim z faktu, że proces obejmuje obszerną ilość testów i poprawek. Innym powodem jest to, że istnieje wiele przeglądarek i systemów operacyjnych, z których każdy ma inne możliwości i ograniczenia.

 

Rozróżnij Profesjonalną I Amatorską Stronę Internetową

   Profesjonalne strony internetowe są projektowane w bardzo konkretnym celu. Mają potencjał do przekształcenia odwiedzających witrynę w klientów (nazywamy to konwersją). Tworzone są również z wykorzystaniem zasad projektowania, które powinny uwzględniać zachowanie odwiedzających i sposób korzystania przez nich ze strony. Dobry projektant strony internetowej będzie wiedział, gdzie umieścić najważniejsze elementy na stronie, dzięki czemu będzie zorganizowana i łatwa do przyswojenia przez ludzi. Osoba lub firma, która zajmuje się projektowaniem stron internetowych zawodowo, będzie miała portfolio przykładów prezentujących swoje prace. Przeglądnięcie przykładów lub pracy w toku da Ci wyobrażenie o tym, jakie są w ogóle możliwości.

Tymczasem strony amatorskie zazwyczaj wyglądają tak: jest projekt, który nie ma wyróżniającego się wyglądu ani stylu. Na stronie tytułowej brakuje treści , organizacji, generalnie użyteczności. Publikowany content często jest tworzony na podstawie prywatnych opinii, a nie obiektywnej wiedzy. Co więcej: bywa, że nie jest poparty doświadczeniem (być może wychodzi tutaj brak wiedzy JAK pisać skuteczne teksty? W takiej sytuacji może warto jest skorzystać z usług copywriterskich?). Posiadanie takiej wiedzy i doświadczenia MA ZNACZENIE. W końcu chcesz, aby Twój biznes się rozwijał, prawda?

 

IV powód czy warto mieć stronę internetową – Twoja Strona Działa Bez Przerwy

Utrzymuj Swoją Stronę Online – Internet Nie Śpi

Stosowanie jak najbardziej aktualnych rozwiązań na Twojej stronie jest bardzo ważne do utrzymania pozycji, a także do ściągania do siebie jak największego ruchu. Ten ruch to osoby, które są Twoimi potencjalnymi klientami, a to już bezpośrednio przyczynia się do sukcesu Twojej firmy.

Internauci używają sieci do szeregu codziennych spraw, takich jak wysyłanie maili, publikowanie w serwisach społecznościowych, sprawdzanie nowych blogów i tak dalej. Robią to codziennie i robią to w różnych porach. Musisz zatem dać im taką możliwość kontaktu z Tobą, żeby mogli to zrobić kiedy tylko zapragną. Jak? Warto przemyśleć ChatBoty, formularze kontaktowe i inne tego typu rozwiązania.

 

V powód czy warto mieć stronę internetową – Nie Widać Cię w Sieci – Tracisz

Spraw, Że Twoja Strona Będzie Się Liczyć

  „Spraw, że Twoja strona będzie się liczyć” – te słowa mają większą moc niż mogłoby się wydawać. Innymi słowy: zrób tak, że Twoja witryna będzie pracowała dla Ciebie. Doprowadź do momentu, w którym będzie w stanie generować dla Ciebie przychody. Faktem jest, że w tej chwili wszystkie strony internetowe po prostu walczą o uwagę. Dobrze jest więc stworzyć coś unikalnego, coś, co naprawdę warto odwiedzić. W tej chwili zarówno firmy jak i osoby prywatne, których nie ma w sieci po prostu na tym tracą. Przestają być konkurencyjni. A nie bycie WIDOCZNYM w sieci to tak jakby Cię w niej w ogóle nie było.

 

Podsumowując

5 Powodów Dlaczego Potrzebujesz Profesjonalnej Strony Internetowej:

  1. Twoja witryna jest bardzo ważna. Potrzebujesz strony internetowej, która jest profesjonalna, ponieważ to Twoja wizytówka.
  2. Potrzebujesz witryny, która dostarczy unikalną wartość Twoim klientom. Musi być wyjątkowa.
  3. Musisz wziąć pod uwagę, że projektowanie stron internetowych może być bardzo czasochłonne (nawet przez doświadczony zespół!), ale jest tego warte.
  4. Twoja strona internetowa musi być dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Cały czas. Zawsze. Wtedy jesteś w grze nawet kiedy śpisz.
  5. Google i inne wyszukiwarki wykorzystują Internet jako główne źródło wyszukiwania produktów i usług, więc nie możesz pozwolić sobie na straty. Twoi klienci nie znajdą tego, czego szukają, jeśli nie jest to widoczne.

 

Dziękuję Za Twój Czas

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny.

Skoro już tu jesteś – zachęcam do sprawdzenia przykładów profesjonalnych stron internetowych, które stworzyliśmy dla naszych klientów:

link -> PORTFOLIO

 

Kamil Kaczmarek

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.