Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Czy LinkedIn jest wart uwagi?

LinkedIn co to?

LinkedIn jest portalem społecznościowym, ale tutaj w odróżnieniu od Facebooka skupiasz się na pozyskiwaniu kontaktów o charakterze zawodowym a nie społecznym. Nie robisz tego, dodając zdjęcia z wakacji czy obserwując interesujące Cię fanpage. Na LinkedIn jedyne zdjęcie, które dodajesz to Twoje profilowe. Natomiast informacje jakie umieszczasz na swoim profilu odnoszą się stricte do Twojego doświadczenia zawodowego i wykształcenia. 

Skoro już wiesz do czego służy ten portal, to teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, czy warto być jego częścią. W niniejszym artykule dowiesz się, czy LinkedIn jest wart uwagi.

Czy potrzebujesz profilu na LinkedIn?

Jeżeli jesteś osobą poszukującą pracy, bez względu na to jak wieloletnie doświadczanie posiadasz i jak obszerne masz CV, to warto skorzystać z możliwości, jakie daje Ci ten portal. Dzięki LinkedIn nie tylko uzyskujesz dostęp do szerokiej gamy ofert pracy, lecz także możesz pozyskać wartościowe kontakty biznesowe i wejść w rozmaite projekty. 

Zalety.

1. LinkedIn. Kontakty.

Za pomocą tego portalu możesz wchodzić w profesjonalne relacje. Służy on budowaniu sieci kontaktów, więc możesz traktować ten serwis jako wyszukiwarkę potencjalnych biznesowych partnerów. Zapoznajesz się z nimi poprzez tę stronę, więc nie musisz ich znać osobiście. Dzięki temu możesz znaleźć pracę, pracownika lub właśnie partnera.

2. LinkedIn. Praca. 

LinkedIn pozycjonuje się jako flagowy portal, na którym możesz poszukiwać pracy. Wielu pracodawców umieszcza tam swoje oferty. Jeśli posiadasz tam swój odpowiednio uzupełniony profil, to z łatwością możesz odpowiadać na wiele ogłoszeń zawodowych. Wielość ofert oraz szybkość i wygoda w aplikowaniu na nie sprawia, że portal ten warto potraktować jako bazowe miejsce dla swoich poszukiwań. 

3. LinkedIn. CV.

LinkedIn może posłużyć Ci jako swoiste CV. Na swoim profilu uzupełniasz informacje na temat swojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia czy odbytych wolontariatów, staży. 

Dzięki temu z jednej strony możesz aplikować na różne oferty pracy, a z drugiej masz wgląd w życiorysy zawodowe innych użytkowników. Możesz się nimi zainspirować i w ten sposób zidentyfikować interesują Cię miejsca. Następnie spróbować się z nimi skontaktować w celu uzyskania pracy czy praktyk. Tak więc korzyści są obustronne.

Wady.

Portal ten nie jest jednak wolny od pewnych ograniczeń. Warto zwrócić na nie uwagę przed dołączeniem do tego serwisu, żeby nie doświadczyć potem niepotrzebnego rozczarowania:

  • Po pierwsze, nie wszystkie znajomości, jakie nawiązuje się za pośrednictwem tej strony są wartościowe. Zdarza się też, że maile, które się otrzymuje to po prostu zwykły spam.
  • Po drugie, co prawda założenie konta na tej platformie jest darmowe (pozwala Ci to znaleźć istotne informacje o innych profilach i ofertach), jednak odbywa się to wszystko w ramach określonego limitu. Jeśli chciałabyś bez ograniczeń przeglądać tę stronę, to musisz już skusić się na płatną opcję LinkedIn premium

Ostatecznie jednak korzyści przewyższają ewentualne ograniczenia. Dlatego jeżeli szukasz pracy i chcesz zwiększyć wachlarz możliwości w celu znalezienia wymarzonego stanowiska, nie wahaj się i zaloguj się na LinkedIn.

                                                                                                                                                         Julianna Skawińska

Kategorie:

Popularne artykuły

redakcja

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.