agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Allegro czy sklep internetowy?

Allegro czy sklep internetowy? Co bardziej opłaca się prowadzić? 

Allegro to jedna z najpopularniejszych platform do sprzedaży. Czy jest jednak lepszym rozwiązaniem niż prowadzenie własnego sklepu internetowego? Sprawdź plusy oraz minusy obu metod i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie bardziej korzystny.

 

Allegro czy sklep internetowy? Co bardziej się opłaca?

 

W internecie istnieje wiele sposobów na sprzedaż. Poza typowym sklepem internetowym możliwa jest także sprzedaż za pomocą platform, takich jak np. Allegro. Przenosząc swoją działalność do sieci, zapewne zastanawiasz się nad tym, które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej korzystne. Odpowiedź może wcale nie być taka oczywista, dlatego przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co opłaca się bardziej!

 

Sprzedaż przez Allegro 

 

Sprzedaż przez Allegro to z pewnością prosty sposób na rozpoczęcie sprzedaży internetowej. Obsługa platformy oraz rejestracja jest prosta i szybka. Po rejestracji wystarczy wystawić swoje produkty i zacząć je sprzedawać.

 

Dodatkowo, przeszukujący ją klienci miesięcznie robią to około 200 milionów razy, co stwarza obraz łatwej sprzedaży i dużego zysku. Większość Polaków kojarzy Allegro z ich pierwszymi zakupami przez internet, co zwiększa wiarygodność tej platformy. Jednak jak każde rozwiązanie i w tym przypadku można wskazać zarówno plusy jak i minusy prowadzenia swojego sklepu za pośrednictwem Allegro.

 

Plusy Allegro 

 

 1. Pierwszym plusem jest z pewnością to, że na Allegro znajduje się duża liczba konsumentów, co zwiększa szansę na szybszą sprzedaż i większe zyski. 
 2. Dodatkowo sama strona Allegro jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna. Nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób do prowadzenia profilu sklepu oraz głowić się nad utworzeniem strony internetowej. 
 3. Do strony Allegro od razu przypisane są rozmaite formy płatności oraz możliwości wysyłki, które opracuje serwis Allegro, a Ty – jako właściciel sklepu – jedynie z nich korzystasz. Odpada więc problem z instalacją tych części sklepu internetowego. 
 4. Allegro oferuje swoje formy promocji (Allegro Ads, Strefa Okazji), więc łatwo możesz wyróżnić swoją ofertę, nie szukając zewnętrznych nośników reklamy.

 

Minusy Allegro 

 

 1. Ze względu na wielu sprzedających skumulowanych w jednym miejscu nie możesz pozwolić sobie na dyktowanie cen, ponieważ użytkownicy szukają najbardziej korzystnych ofert z niskimi cenami, gdyż jest to najważniejszy czynnik, dla którego wybierają właśnie tę platformę
 2. Opłaty za wyróżnienia ofert są dość wysokie. Jest to rzecz praktycznie niezbędna, jeśli chcesz, żeby użytkownicy wybrali właśnie Twoją ofertę. Co więcej Twoi konkurenci również chcą odnotować zyski, więc także korzystają z tych opcji.
 3. Allegro nie wydaje się być dobrym miejscem dla małych sklepów ze względu na względu na często wprowadzane zmiany w regulaminie oraz dążenie serwisu w kierunku samodzielnego sklepu.
 4. Oczywistą sprawą jest także prowizja dla Allegro od sprzedanych produktów. Prowizja waha się od 3 do 15% w zależności od kategorii towarów, które są sprzedawane. Prowadzi to do zmniejszenia zysku ze sprzedanych produktów.

 

Własny sklep internetowy

 

Prowadzenie niezależnej strony, czyli własnego sklepu internetowego to budowanie marki swojej firmy oraz jej wizytówka. Aktualnie istnieje wiele usług, z których można korzystać, zakładając swój sklep internetowy. 

 

Możesz zatrudnić do tego programistę lub skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak WordPress z wtyczką WooCommerce, RedCart, czy Sky-Shop. Więcej o własnym sklepie dowiesz się, np. z TEGO artykułu. 

 

Plusy sklepu internetowego 

 

 1. Jako właściciel sklepu internetowego to Ty ustalasz wszystko od podstaw aż do bardziej zaawansowanych spraw – ceny, produkty, wygląd strony czy oprogramowanie. Poza początkowym kosztem, który jest nieunikniony, nie ponosisz później żadnych prowizji od sprzedaży.
 2. Prowadzenie sklepu internetowego to także większa szansa na sprzedaż międzynarodową. Jeśli stworzysz anglojęzyczną wersją strony, masz o wiele większe szanse na to, że Twoją stronę znajdą odbiorcy z innych krajów, co jest mało prawdopodobne w przypadku Allegro.
 3. Co równie ważne, własny sklep internetowy daje możliwość dbania o spójną wizualizację marki co sprawi, że klienci przywiązują się do Twojej marki. Takie posunięcie sprawi także, że staniesz się bardziej wiarygodny, a klienci zamiast na cenę, zaczną patrzeć na jakość oferowanego towaru. 
 4. Własny sklep internetowy daje także wiele możliwości promocji. Możesz samodzielnie zdecydować o tym w jaki sposób zareklamujesz swój sklep i ile pieniędzy w to zainwestujesz. 

 

Minusy sklepu internetowego 

 

 1. Mimo że w późniejszych etapach prowadzenia swojego sklepu internetowego nie płacisz prowizji, początkowe koszty założenia sklepu www mogą być naprawdę duże. Może być  to sporym obciążeniem na samym początku prowadzenia biznesu, kiedy nie ma tak dużo przychodów ze sprzedaży towaru. 
 2. Przy zakładaniu własnego sklepu internetowego musisz także liczyć się z długim oczekiwaniem na przygotowaniem witryny zgodnie z Twoimi preferencjami.
 3. Reklama to konieczność, żeby rozkręcić sprzedaż. Mimo że w przypadku prowadzenia sklepu www reklama to Twoja mocna strona, musisz liczyć się z tym, że jest ona także niezbędna do tego, żeby sklep internetowy dobrze prosperował. 

 

Porównanie – Allegro vs sklep internetowy

 

Po podsumowaniu plusów i minusów sprzedaży przez Allegro oraz sklep internetowy, może wyróżnić kilka kategorii. 

 

Poziom trudności założenia własnego biznesu w internecie z pewnością jest o wiele wyższy jeśli mowa o sklepie internetowym. Sprzedaż na Allegro można rozpocząć po szybkiej rejestracji. Strona internetowa to z kolei proces wielu przygotowań – począwszy od nazwy domeny, po zlecenie programiście utworzenia strony www. 

 

Ten wysiłek jest jednak o tyle opłacalny, że sklep www przygotowany z dbałością będzie wyróżniał się o wiele bardziej niż kolejny, taki sam profil na stronie Allegro. Na tle konkurencji o wiele lepiej wypada więc internetowy sklep www niż prowadzenie profilu na Allegro.

 

Na końcu nie sposób nie wspomnieć o kosztach. To właśnie one najbardziej rzucają się w oczy w czasie porównania Allegro i sklepu internetowego. W przypadku prowadzenia działalności na Allegro, koszty są o wiele niższe niż e-handel za pomocą sklepu internetowego. 

 

Co opłaca się bardziej? Allegro czy sklep internetowy? 

 

Jeśli wciąż zastanawiasz się co jest lepsze dla Twojego e-handlu: Allegro czy sklep internetowy, odpowiadamy!

 

Profil na Allegro jest dobrą opcją pod warunkiem, że dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sprzedażą internetową. Będzie Ci o wiele łatwiej zarówno pod względem reklamy, jak i pomocy technicznej. 

 

Jednak jeśli poważnie myślisz o działalności w sieci i rozwoju swojego biznesu sklep internetowy to jedyna słuszna decyzja. Być może założenie sklepu www wiąże się z większymi kosztami, ale przy pomocy specjalistów możesz stworzyć coś, co pomoże zbudować Ci stałą sieć klientów oraz własną markę. 

Agnieszka Żurek

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.