agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sklep internetowy PrestaShop - funkcje, o których warto wiedzieć! (część 1)

Sklep internetowy PrestaShop

Nasz wybór to WordPress!

Jednym z flagowych produktów naszej Agencji jest bez wątpienia profesjonalny sklep internetowy oparty na systemie PrestaShop 1.7, który pozwala na sprzedaż i zarządzanie nawet do 50 tysięcy produktów.

Jest to intuicyjne rozwiązanie z przyjaznym panelem administracyjnym, w którym znajduje się wszystko, co jest niezbędne, a tym samym skuteczne przy sprzedaży internetowej, od systemu wyszukiwania produktów, zarządzania nimi, poprzez integrację z płatnościami oraz kurierami, aż do działań marketingowych już po realizacji zamówienia. Zobacz sam co zyskasz stawiając na PrestaShop.

Sklep internetowy PrestaShop
Intuicyjne zarządzanie produktami i całym sklepem

Sklep PrestaShop jest wygodny i intuicyjny w obsłudze. Pozwala on na szybkie dodawanie produktów, łatwe ustawianie ich cech, wartości czy minimalnej zamawianej ilości, wyświetlanie dodatkowych informacji, np. powiązanie z dostawcami i producentami, tworzenie zestawów czy kombinacji cech w obrębie danego produktu bez wpływania na cenę. System daje też możliwość dodawania do każdego produktu nielimitowanej liczby zdjęć, które można powiększać. Klient bez problemu znajdzie interesujący go produkt, może wpisać daną frazę w wyszukiwarkę lub przeglądać posortowane oraz wyfiltrowane dowolnie listy. Gdy znajdzie właściwy produkt, może bez rejestracji go zakupić. PrestaShop dba też o stan magazynowy. Możesz śledzić stan magazynowy, a jeśli jakiegoś produktu nie ma aktualnie w hurtowni, automatycznie na stronie wyświetla się o tym informacja. Panel administracyjny sklepu jest wyposażony również w szereg narzędzi służących do analizy ruchu i zachowań konsumenckich, dzięki którym wiesz na jakim etapie zamówienia były najczęściej porzucane lub jaka akcja marketingowa cieszyła się największym zainteresowaniem. Panel posiada też wygodny system fakturowania, a w przypadku problemów – natychmiastowej pomocy. W tej kwestii nasz zespół jest do Twojej dyspozycji, aż przez 3 miesiące od przekazania zrealizowanego sklepu na Twój użytek.

Sprzedaż

W panelu administracyjnym masz szereg opcji, które pomagają Ci kontrolować proces sprzedaży. Możesz między innymi tworzyć oferty specjalne, konfigurować i generować kody oraz kupony rabatowe czy oferować bezpłatną wysyłkę. Sam ustalasz zasady naliczania zniżek, wyróżniania danej grupy produktów, np. jako „nowość” lub dodawania skutecznej opcji jaką jest „Klienci kupujący ten produkt, kupili również”. Do zwrócenie uwagi klientów możesz wykorzystywać też slidery czy banery promujące usługi oraz wdrożyć newsletter, za pomocą którego będziesz informował o nowościach w sklepie.

Obsługa zamówień klienta

Proces od złożenia zamówienia do jego zrealizowania jest również dobrze przemyślany. Możesz bez przeszkód przeglądać złożone zamówienia, tworzyć listę w panelu administracyjnym, sortować wg statusów „przyjęto do realizacji”, „zrealizowane”, „oczekuje na przelew” oraz śledzić stan realizacji. Dodatkowo, o każdym złożonym zamówieniu dostajesz powiadomienie. Na prośbę klienta masz również możliwość zmienić dowolny koszyk oraz dokonać zwrotu towarów.

Od strony marketingowej, system umożliwia tworzenie szablonów e-mail oraz ich automatyczną wysyłkę. Klienci mogą zakładać konta, a Ty dzięki temu zyskujesz dostęp do cennych informacji związanych z ich aktywnością. Możesz dzięki nim tworzyć raporty dla poszczególnych grup klientów, do których będziesz kierował spersonalizowane wiadomości.

Przyjazne SEO, łatwe pozycjonowanie

Szereg funkcji PrestaShop pomaga w znacznym stopniu w pozycjonowaniu sklepu w wyszukiwarkach. A to wszystko dzięki:

  • Funkcji wdrożenia meta danych dla stron, wszystkich kategorii i podkategorii oraz każdego produktu osobno;
  • Funkcji automatycznego generowania mapy strony;
  • Funkcji przyjaznych adresów URL, przypisywania tagów do produktów i sklepu;
  • Funkcji wdrożenia opisów do poszczególnych kategorii i podkategorii.

Opisane tu funkcje to tylko czubek góry lodowej. Więcej na temat PrestaShop przeczytasz w drugiej części artykułu lub tutaj. Możesz też do nas zadzwonić i porozmawiać z jednym z naszych specjalistów, który profesjonalnie Ci doradzi i pomoże dobrać kluczowe moduły.

Udostępnij na Twitterze

Udostępnij

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.