agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak i gdzie kupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty?

Chcesz kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę? A może posiadasz już wirtualne aktywa, które planujesz sprzedać w bezpieczny i opłacalny sposób? Dobrze trafiłeś! Z niniejszego artykułu dowiesz się, gdzie kupić bitcoina oraz jak łatwo dokonywać transakcji kryptowalutowych.

 

Jak i gdzie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty?

 

Zawieranie transakcji na rynku kryptowalutowym pod wieloma względami przypomina handel akcjami, obligacjami lub surowcami. Podobnie i w tym przypadku, handlujesz głównie na giełdzie, składając zlecenia zakupu i sprzedaży o określonych wartościach lub po prostu ponosisz koszty transakcyjne. Najczęściej użytkownik zakłada odpowiednie konto na platformie inwestycyjnej, wpłaca na nie środki i ewentualnie dokonuje weryfikacji tożsamości. Handel kryptowalutami wygląda inaczej niż sprzedaż lub zakup tradycyjnych instrumentów finansowych. Wirtualnymi aktywami można obracać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W tym miejscu warto, więc zadać pytanie, czym jeszcze różnią się one od innych kryptowalut i jak nimi handlować

 

Jak kupić kryptowalutę na giełdzie?

 

W praktyce znaczna większość transakcji na kryptowalutach realizowana jest na giełdach. Nie powinno to dziwić, gdyż spośród wszystkich dostępnych rozwiązań, giełdy wiążą się z największą wygodą i najmniejszymi kosztami transakcji. Co więcej jedynie dzięki im pośrednictwu łatwo można nabyć mniej popularne kryptowaluty o mniejszej kapitalizacji. 

 

Rynki kryptowalutowe to w pewnym rodzaju połączenie domów maklerskich i tradycyjnych giełd, na których notowane są akcje bądź obligacje. Z jednej strony udostępniają one platformy inwestycyjne, z drugiej zaś wprowadzają wybrane kryptowaluty do swojego systemu notowań i odpowiadają za egzekucję zleceń. Część z nich pełni nie tylko rolę pośredników kojarzących różnych inwestorów, ale również świadczy usługi kantoru, czyli zawiera transakcje bezpośrednio ze swoimi klienta. 

 

Krok po kroku, jak kupić kryptowalutę na giełdzie?

 

Handel na giełdzie odbywa się jedynie drogą elektroniczną, co oznacza, że zlecenia można składać za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. By móc korzystać z takiego rodzaju usługi, użytkownik musi założyć bezpłatne konto inwestycyjne w serwisie usługodawcy. Warto dodać, że niektóre giełdy, nie wymagają weryfikacji tożsamości. Wiąże się to jednak z ograniczoną funkcjonalnością konta. 

 

Po założeniu konta, użytkownikowi pozostaje jedynie wpłacić środki za pomocą przelewu lub karty płatniczej i zacząć handel. Samo składanie zleceń i zawieranie transakcji wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku rynku akcji. Szczegóły tych działań mogą różnić się w zależności od rodzaju giełdy, jednak ich najważniejsze cechy wszędzie są takie same. 

 

Krok po kroku gdzie kupić Bitcoina

 

Po zalogowaniu się do swojego konta i zaznaczeniu odpowiedniej opcji na platformie inwestycyjnej, należy określić specyfikę swojej oferty kupna, czyli wskazać cenę i liczbę jednostek kryptowaluty, którą chce się nabyć. Zwykle można określić całkowitą kwotę, jaką zamierza się wydać na giełdzie. Co ważne w odróżnieniu od akcji można nabywać niewielkie, ułamkowe części kryptowalut

 

W ofercie zakupu można podać cenę zbliżoną lub taką samą do bieżącego kursu rynkowego, co zapewnia szybszą realizację transakcji lub inną dowolną sumę, jaką użytkownik jest w stanie zapłacić za kryptowalutę. W drugim przypadku zlecenie zostanie wykonane, w chwili gdy kurs osiągnie oczekiwany poziom, a system giełdy skojarzy ofertę ze zleceniem przeciwstawnym innego inwestora

 

Zakupione kryptowaluty można trzymać na giełdzie, lecz trzeba mieć na uwadze, że w tej sytuacji nie można liczyć na bezpieczeństwo, jakie ofertują usługi domów maklerski lub brokerów. Najleszpe giełdy stosują liczne zabezpieczenia, w tym dwu- lub trzypoziomową autoryzację transakcji i logowania na konto, ale mimo wszystko należy podchodzić do tego z ostrożnością. Jeśli użytkownik zamierza kupić kryptowaluty z myślą o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym, to powinien je wypłacić i przelać na specjalny portfel desktopowy, mobilny bądź sprzętowy, który służy do bezpiecznego przechowywania wirtualnych aktywów. 

 

Mniej popularne opcje kupowania kryptowalut

 

W cyfrowe aktywa można inwestować nie tylko na giełdzie. Istnieją inne drogi zakupu, przy czym to, która z nich w danej chwili będzie dostępna, zależy od konkretnej kryptowaluty. Bitcoina można kupić na następujące sposoby: 

 

  • w bitomacie,
  • bezpośrednio od innego użytkownika,
  • na giełdzie kryptowalut,
  • w specjalnym kantorze. 

 

Wirtualne aktywa o niskiej płynności można nabyć niemal wyłącznie na kryptogiełdzie. Ponadto dosyć często organizowane są aukcje komornicze, których przedmiotem jest określona liczba, zajęta przez komornika, jednostek cyfrowej waluty. Najczęściej jest to Bitcoin. W Polsce takie licytacje odbywają się bardzo rzadko, więc powinno się je traktować, jako ciekawostkę, a nie dodatkową formę zakupu kryptowalut.  

 

Bartłomiej Tokarski

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.