agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak działać w social media dla firm ?

Jak działać w social media dla firm? Kilka złotych zasad, które powinien znać każdy.

Chcesz dowiedzieć się jak działać w social media dla firm?

Social media daje ogromne możliwości. Pozwala budować i rozwijać biznes w internecie, jak również komunikować się z każdego miejsca na ziemi. Przeczytaj artykuł, a poznasz kilka zasad, jakimi warto się kierować, korzystając z mediów społecznościowych. 

 

Social media dla firm – jak prowadzić?

 

  • Plan działania w Social media dla firm

 

Pomaga krok po kroku zaplanować, jak finalnie ma wyglądać post w social media dla firm. Bez doświadczenia można tu osiągnąć sukces, jednak niezbędne jest wykonanie kilku zadań, takich jak:

– pomysły na publikacje oraz cel

– zaplanowanie postów, tak by nie wstawiać ich codziennie pojedynczo

– regularność działań

– sprawdzanie raportów ilości odwiedzin, kliknięć czy komentarzy

– połączenie profilu social media z firmową stroną/sklepem internetowym 

 

  • Systematyczność

 

Dzięki systematycznemu prowadzeniu social media, kontakt z potencjalnym klientem jest stały, a on będzie wracał na nasze profile. Nie ma jasno określonego schematu, jak często powinno się wstawiać posty, jednak warto to robić co najmniej raz w tygodniu.

  • Ukazanie korzyści w Social media

 

Średnio 2/3 użytkowników internetu posiada aktywne konta na social media. Jak prowadzić, jak zaistnieć w sieci oraz czy odniesiemy sukces. Te pytania rodzą się w niemal każdej głowie przedsiębiorcy. 

Oto kilka korzyści, które pokażą, że warto rozwijać swój biznes w sieci:

– szybsze i łatwiejsze dzielenie się treścią

– budowanie relacji

– obserwowanie działań konkurencji

– zwiększenie ruchu na stronie

– wyższa pozycja firmy w wynikach wyszukiwania

 

  • Udzielanie się w sieci

 

Duży wpływ na sukces w internecie daje dość częste, lecz nie nachalne udzielanie się w social media. Dla firm jak również dla amatorskich blogerów jest to pewnego rodzaju promocja. Wystarczy dodać komentarz, doradzając komuś, wklejając jednocześnie link do naszej strony.

 

Social media  – kilka złotych zasad

 

  • Poznaj swoją grupę docelową

 

To osoby, do których kierujemy sprzedaż/usługę. Warto brać pod uwagę kilka aspektów, które pomogą nam w tym zadaniu. Są to:

– wiek

– płeć

– zainteresowania

– sytuacja rodzinna/materialna

– przekonania polityczne czy religijne

 

  • Używaj słów kluczowych

 

To frazy wpisane do wyszukiwarki, dzięki którym wyświetlane strony są dopasowane do naszych oczekiwań. Zazwyczaj składają się z 1-2 słów. Zależnie od tego, czego szukamy, można wpisać słowa ogólne lub bardziej sprecyzowane. 

 

  • Dopasuj hashtagi 

 

To słowo lub fraza poprzedzone znakiem „#”. Pomaga to grupować tematycznie zdjęcia oraz informacje w internecie. Dzięki temu użytkownik szybciej znajdzie to czego szuka. Najczęściej jest on używany w social media. Bez tajemnic i bez zbędnego szukania – takie staje się korzystanie z sieci przy pomocy hashtagów.

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.