Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Tworzenie stron www – dobre praktyki

 Tworzenie stron www-dobre praktyki. Tworzenie stron www to nie bułka z masłem. Zobacz, jak stworzyć stronę, która przyciągnie klientów!

Tworzenie stron www -dobre praktyki

Tworząc, stronę www pamiętaj o tym, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Czytelnicy lubią, kiedy trzymasz się ściśle ustalonego planu. Są przyzwyczajeni do sprawdzonych rozwiązań. Oto garść porad dla tych, którzy chcą prowadzić profesjonalną stronę.

 

Projektowanie i tworzenie stron www- wskazówki

Po pierwsze menu musi być przejrzyste. Dzięki czemu ułatwia użytkownikom poruszanie się po stronie.  Musi więc ono być przede wszystkim odpowiednio wyeksponowane, działające intuicyjnie. To proste zasady, jednak na wielu stronach firmowych menu nie jest przyjazne dla odwiedzających.

 Odpowiednio zaprojektowane menu, wiele ułatwia. W ten sposób użytkownik może w prosty sposób znaleźć interesujące go dane. To bardzo ważne, bo gdy użytkownik ich nie znajdzie, zmęczony przejdzie na konkurencyjną stronę. Na stronie zostaną jedynie zdeterminowane osoby.

 W przypadku bardziej rozbudowanych stron, posiadających podstrony można zamieścić odnośniki do tych, które są najważniejsze na górze oraz rozbudowane menu w stopce. W tym głównym najlepiej zostawić 4-6 elementów. Minimalizm jest zawsze elegancki, prosty, a zarazem czytelny.  Jeśli zaś chodzi o odnośniki do strony głównej, najlepszym miejscem do tego jest logo firmy. To też kwestia przyzwyczajenia, że po kliknięciu logo przenosimy się do głównej strony.

Unikaj kreatywnego nazewnictwa. Nie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy internauci chcą szybko zdobyć informacje. Nietypowe nazwy, to nietrafiona decyzja w przypadku stron firmowych. Wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i chaos, ma to wpływ na małą czytelność oraz intuicyjność. Jest to dobry pomysł w przypadku portalu tematycznego, natomiast nie w przypadku stron firmowych.

Stworzenie takiej strony dobrze jest powierzyć agencji, znającej dobre praktyki.  Taka agencja sprawi, że Twoja strona będzie wygodna, przyjemna dla odbiorcy.

Zoptymalizuj teksty pod SEO

Profesjonalna strona charakteryzuje się przyjaznym dla odbiorcy tekstem i przestrzeganiem zasad SEO.

Najważniejsza jest równowaga między tym czego oczekują od nas użytkownicy a wybraniem odpowiednich rozwiązań, takich pod pozycjonowanie. Roboty Google biorą pod uwagę jakość treści. Tworząc stronę internetowe, nie możemy zapominać, że muszą one być dobrymi tekstami SEO.

Ważnym krokiem jest ustalenie odpowiednich słów kluczowych. Możemy się posiłkować na przykład programem google ads. Przygotowując treści, trzeba pamiętać, aby przedstawić potencjał firmy, czym różni się od tych występujących na rynku, korzyści z zakupu danej usługi.

Wyraźne dane kontaktowe

Stworzenie strony internetowej ma między innymi na celu ułatwienie kontaktu z klientami.  Także tzw. CTA, czyli nakłonienie ich do podjęcia akcji. W jaki sposób? Na pewno można, to zrobić eksponując podstawowe dane, takie jak numer telefonu czy mail firmowy.  

Dodatkowym atutem strony jest formularz kontaktowy.  Umożliwia on w szybki sposób zdawanie pytania, niekoniecznie wysyłanie jej z poczty elektronicznej.  Wystarczy kliknięcie, co bardzo zachęca, aby się skontaktować.

W ten sposób możemy zachęcić osoby wahające się, czy które odwiedziły stronę przypadkowo. Najlepiej, żeby był krótki i nie wymagał od odwiedzającego, zbyt wiele. To znaczy wypełniania dodatkowych. Także cod captcha, zabezpieczający przed spamem, może się okazać przeszkodą. Odwiedzający może mieć problem, żeby go poprawnie wpisać i szybko się poddać. Wtedy najprawdopodobniej zrezygnuje z kontaktu.

 

Projektowanie i tworzenie stron www- o czym trzeba pamiętać?

Posiadanie własnej strony internetowej to podstawa! Niektórzy nawet uważają, że bez niej nie istniejesz.  Jednak posiadając własną firmę, stwierdzasz, że to prawda. Jak często szukamy usług, produktów w sieci? Nie dziwi nas więc to, że spora część potencjalnych klientów znajduje je właśnie przez Internet.  Jak sprawić, żeby szybko trafili na naszą stronę? Jak ją stworzyć?  W dzisiejszych czasach to żaden problem!

Są trzy proste sposoby, żeby stworzyć dobrą stronę internetową.  Pierwszym z nich są kreatory stron www.  Są one dostępne bezpłatnie, dają szybkie efekty przy stosunkowo małym nakładzie pracy.  

Nie posiadając sporej wiedzy, możemy osiągnąć najlepsze efekty.  Jest wiele zalet korzystania z takich kreatorów.  Pierwszą i najważniejszą jest łatwość tworzenia.  Przyjazne w obsłudze edytory, szablony oraz grafiki, można je dowolnie modyfikować. Nie trzeba też martwić się o hosting. Zapewnia go nam kreator.  Jest to spora oszczędność czasu oraz pieniędzy. Mimo że strona jest, rozbudowana prowadzenie jej jest stosunkowo proste.

Ile kreatorów, tyle możliwości.  Jest też niestety sporo takich niskich jakości, naprawdę nie warto z nich korzystać.

Drugi to darmowy system CMS.  Absolutna podstawa dla profesjonalisty! Ten system sprawi, że każdy szczegół będzie dopieszczony.  Jest mnóstwo takich programów. Do najpopularniejszych należą Joomla oraz WordPress.  

System CMS jest oparty o gotowe szablony, można je w dowolny sposób rozwijać.  Ma on strukturę modułu, czyli może on być przekształcany przez administratora w dowolny sposób.  

Są one niezwykle popularne! Nic dziwnego, mają naprawdę sporo zalet!  Spora liczba aktualizacji oraz wsparcie grupy. Dzięki niej utrzymujemy stabilność. Kolejnym plusem jest dostęp do wielu rozszerzeń.  Są to rozszerzenia płatne i darmowe. Najważniejszą zaletą CMS jest to, że można go swobodnie rozwijać. Można je swobodnie konfigurować, potrzebny jest kod źródłowy?

Z systemu CMS korzystają początkujące firmy i te prężnie działające.  Jedynym warunkiem tutaj jest czas.  Potrzebujesz go sporo, żeby efekt był wystarczający.

Usługi zespołu profesjonalistów

Nie mając wielkiej wiedzy, na temat tworzenia stron powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wtedy jesteś jedynie osobą nadzorująca projekt, przedstawiony Ci przez zespół. Masz wtedy czas na rozwijanie firmy, bez zbędnego rozpraszania.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.