Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Gotowy szablon strony WWW ─ czy warto je stosować strona na szablonie?

Powiedzmy to jasno ー wszystkie strony WWW są w pewien sposób do siebie podobne. Nie ma znaczenia czy są one autorskie, czy do ich stworzenia został wykorzystywany szablon strony www. Wiele elementów będzie się po prostu w nich powtarzało. Takie komponenty, jak menu, nagłówek, panel boczny, sekcja „O mnie/O nas”, stopka czy główna treść możesz spotkać na prawie każdej witrynie. Nawet jeśli nie chcesz korzystać z gotowych stron www, to powinieneś uwzględnić wyżej wymienione części składowe. Użytkownicy także są do nich przyzwyczajeni. Ale co z tym gotowym wzorem ー czy warto go stosować? Na co zwrócić uwagę? Szablony ー wady i zalety gotowców.

Szablon strony ー co to jest?

Szablon strony WWW to po prostu gotowa strona, na której twórca umieścił wszystkie według niego konieczne sekcje. Do tego dodał on elementy wizualne, np. zrobił ją w stylu vintage, czy jakimkolwiek innym. Umieścił tam także pasujące czcionki (fonty), kolorystykę, tło i inne niezbędne rzeczy. Jeśli chcesz zbudować na tej bazie swoją stronę, to po prostu musisz wpisać swoje teksty w miejsce tych, które już tam są (przykładowych). Możesz zdobyć szablon WWW darmowy lub kupić go od programisty. Niektóre z nich mają funkcję samodzielnego poprawiania wyglądu wzornika przez użytkownika.

8 zalet używania gotowych stron WWW

Jakie są korzyści z zastosowania szablonu strony WWW?

 1. Niska cena. Lub jej brak. Dzięki temu każdy może ją stworzyć, inwestując niewiele.
 2. Oszczędność czasu. Wszystko (no, prawie) masz podane na tacy. Wybierasz styl i kolorystykę, jaka Ci się podoba. Wkładasz swoje treści. Strona WWW gotowa.
 3. Własna strona WWW dla amatorów. Przeciętne osoby, którym marzy się, by zaistnieć w internecie, mogą to zrobić w krótkim czasie, wkładając w to minimalny wysiłek.
 4. Wsparcie nowych technologii. Świat pędzi naprzód. Jeśli Twoja strona za nim nie nadąża… to zostajesz w tyle, za konkurencją.
 5. Optymalizacja SEO. Programista tak ułoży kod HTML, żeby nie było z nim problemów, dopasuje stronę do WAI-ARIA, czyli specyfikacji technicznej, ułożonej przez World Wide Web Consortium (W3C).
 6. Gwarancja profesjonalnego wizerunku. Fachowo wyglądająca strona to podstawa działalności w sieci. 
 7. Użyteczność. Łatwość poruszania się po szablonie strony WWW została już przetestowana przez programistę, a także innych użytkowników, a błędy z pewnością zostały dawno wyeliminowane.
 8. Nauka tworzenia stron. Kiedy zaczniesz działać na gotowej stronie WWW, być może odkryjesz w sobie pasję i sam zaczniesz je tworzyć. Gotowiec to świetny sposób, by zacząć twórczą przygodę. Zdobędziesz w ten sposób doświadczenie.

Gotowy szablon strony WWW — wady

Chcąc być uczciwym, trzeba dodać, że można znaleźć kilka niedogodności. Można do nich zaliczyć:

 1. Strona na szablonie czasami nie odpowiada na konkretne potrzeby, związane np. ze specyfiką danej branży. Dostosowanie jej do koniecznego wyglądu nastręcza trudności.
 2. Dodanie nowych funkcji, które będą niezbędne w danym przypadku, może być utrudnione. Wtedy pomoc specjalisty raczej i tak będzie potrzebna.
 3. Szablony stron WWW mogą zawierać wiele funkcji niepotrzebnych, które zmniejszają jej wydajność, ładując się za każdym razem, kiedy zostanie ona uruchomiona np. na telefonie.
 4. Jeśli masz małą firmę lub jest to Twoja pierwsza strona, to gotowce są dobrym rozwiązaniem. W przypadku wielkich przedsiębiorstw lub specyficznego zapotrzebowania trzeba pójść na zbyt wiele kompromisów i zrezygnować z zaspokojenia specyficznych potrzeb np. danej branży. 
 5. Możliwe luki w zabezpieczeniach po upływie dłuższego czasu, nieoptymalne działanie szablonu strony WWW po aktualizacjach.
 6. Ryzyko natrafienia na stronę o identycznym wyglądzie (nie wygląda to profesjonalnie).

Szablony stron WWW ー tak czy nie? 

Można by więc zadać pytanie „Gotowy szablon — czy warto go stosować?” Odpowiedź może być różna, w zależności od tego, czego Ty potrzebujesz. Mimo wszystko zalet jest więcej niż wad, zwłaszcza gdy dodasz coś od siebie, np. zdjęcia, kolorystykę itp. Gotowce to bardzo użyteczne narzędzie. Można je porównać do butów czy ubrań. Kiedy idzie się do sklepu, czasami trzeba spędzić dużo czasu w przymierzalni. Wielu z nas znajdzie coś dla siebie, ale niektórzy nic nie wybiorą. Po prostu styl czy rozmiar im nie odpowiada. Pójdą więc do specjalisty ー krawca lub szewca, żeby przygotował coś specjalnie dla nich, coś szytego na miarę.

 

Jeśli jesteś jedną z osób, które szukają czegoś więcej, innego, niż mają wszyscy, zgłoś się do nas. Tu znajdziesz strony tworzone od jednej kreski.

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.