agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sklep na facebooku – Sprzedaż za pomocą Facebooka

Sklep na facebooku - Sprzedaż za pomocą Facebooka

Sklep na facebooku – Sprzedaż za pomocą Facebooka. Facebook to serwis społecznościowy online z ponad 2 miliardami aktywnych użytkowników. Jesteśmy najlepszą agencją interaktywną w Polsce i skoro tworzymy działające sklepy internetowe nie może zabraknąć u nas tematu sprzedaży na facebooku i sklepu na facebooku.

 

Jak promować sklep internetowy na Facebooku — praktyczny poradnik

 Wiele firm korzysta z Facebooka, aby kontaktować się z nowymi i istniejącymi klientami. Oto niektóre z głównych powodów, dla których firmy decydują się na obecność na Facebooku:

 

-budowanie świadomości marki

-zwiększenie ruchu na stronie firmowej

-wyróżnienie produktów i usług

-generowanie leadów biznesowych

-otrzymywanie opinii klientów

-reklama w Internecie

 

Ten przewodnik przedstawia zalety i wady Facebooka w kontekście biznesu. Wyjaśnia, jak skonfigurować i prowadzić stronę biznesową na Facebooku.Ten przewodnik wyjaśnia również pojęcie reklamy na Facebooku i sposób monitorowania Twojej aktywności.

Zalety i wady biznesu na Facebooku. Czy warto posiadać Sklep na facebooku?

Prowadzenie strony biznesowej na Facebooku może pomóc Ci dotrzeć i połączyć się z obecnymi i potencjalnymi klientami. Istnieje wiele korzyści płynących z korzystania z Facebooka dla firm, a także pewne wyzwania.

 

Korzyści z Facebooka dla biznesu

 

Świadomość marki: Facebook to jedna z największych platform mediów społecznościowych na świecie. Obecność Twojej firmy pomoże Ci uzyskać ekspozycję na potencjalnych klientów.

Zwiększ ruch w witrynie: publikując linki do swojej witryny, możesz zwiększyć liczbę wizyt online.

Ukierunkowana reklama: reklama na Facebooku pozwala kierować reklamy do określonej grupy demograficznej, w oparciu o lokalizację, wiek, płeć i zainteresowania.

Generuj leady biznesowe: Twoi odbiorcy „lubi” Facebooka mogą być świetnym punktem wyjścia do zbierania leadów sprzedażowych. Możesz skorzystać z konkursów i upominków, aby zebrać adresy e-mail i zbudować swoje wiadomości marketingowe.

Obsługa klienta i informacje zwrotne: Facebook umożliwia dwukierunkową komunikację między firmami a ich klientami. Możesz skorzystać z usługi przesyłania wiadomości, aby kontaktować się bezpośrednio z klientami. Recenzje i komentarze mogą być świetnym sposobem zbierania opinii klientów i znajdowania obszarów wymagających poprawy.

Monitoruj i ulepszaj: wykorzystaj dane z „Facebook Insights” swojej strony, aby zrozumieć, jaka treść działa najlepiej by zaplanować przyszłość swojej działalności.

Wyzwania Facebooka dla biznesu

Chociaż Facebook może przynieść wiele korzyści, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych wad:

 

Czas i zasoby: założenie i prowadzenie strony na Facebooku wymaga zainwestowania czasu. Możesz potrzebować członka personelu, który może przejąć obowiązki w mediach społecznościowych i mieć wystarczająco dużo czasu, aby dobrze zarządzać stroną i tworzyć angażujące treści.

 

Umiejętności: członek personelu, który zarządza Twoją stroną na Facebooku, może potrzebować szkolenia, aby upewnić się, że ma odpowiednie umiejętności. Powinni być w stanie planować i tworzyć treści, odpowiadać na zapytania i skargi oraz reprezentować Twoją firmę.

 

Budżet: Aby w pełni wykorzystać Facebooka, prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w płatną reklamę. Będzie to wymagało własnego budżetu.

 

Negatywne opinie: Dwustronna komunikacja Facebooka oznacza, że ​​niezadowoleni klienci mogą publicznie zgłaszać swoje skargi. Ważne jest, aby dobrze rozpatrzyć te skargi, ponieważ Twoja odpowiedź będzie analizowana przez odbiorców. Nie zaleca się usuwania negatywnych komentarzy.

Jeśli zdecydowałeś, że Facebook jest odpowiednią platformą społecznościową dla Twojej firmy.Powinieneś zaplanować, jak Twoja strona będzie zarządzana.

 

Załóż stronę lub sklep na Facebooku

Aby założyć stronę dla swojej firmy, musisz najpierw mieć osobiste konto na Facebooku. Konta osobiste i strony biznesowe oferują różne funkcje. Używanie konta osobistego zamiast strony jest niezgodne z zasadami Facebooka.

 

Projekt baneru social media to profesjonalny i autentyczny wizerunek który przyciągnie oko potencjalnych klientów

Sklep na facebooku krok po kroku

Aby utworzyć stronę, musisz podać pewne informacje o swojej firmie, w tym:

 

-Kategoria biznesu

-przemysł

-opis

-adres i dane kontaktowe

-adres strony internetowej

-Możesz również podać dodatkowe informacje, takie jak godziny otwarcia lub menu.

 

Powinieneś również dodać zdjęcie profilowe – Twoje logo. Dodatkowo możesz dodać zdjęcie na okładkę. Może to zaprezentować Twoje produkty lub aktualne oferty.

Profesjonalne logo to fundament każdej firmy.

Zarządzanie swoją stroną

Po skonfigurowaniu strony biznesowej zaleca się aktywne publikowanie odpowiednich treści. Pomoże to utrzymać zainteresowanie odbiorców.

Teksty reklamowe stworzone przez wykwalifikowanych copywriterów przyciągną zainteresowanie klienta.

 

Sklep na facebooku – od czego zacząć

Dobrym pomysłem jest stworzenie planu treści, który pomoże zarządzać Twoją stroną. Pomoże Ci to publikować regularne treści, które są aktualne i istotne. Możesz na przykład powiązać swoje posty ze świętami lub bieżącymi wydarzeniami, takimi jak Boże Narodzenie lub międzynarodowe wydarzenia sportowe, takie jak igrzyska olimpijskie.

Artykuły specjalistyczne to tworzenie treści które wyróżnia wysoka jakość i motoryka przekazu.

 

Niektóre praktyki, które należy wziąć pod uwagę podczas zarządzania stroną biznesową na Facebooku, to:

 

Upewnij się, że Twoje posty są odpowiednie dla Twoich klientów i firmy – Twój sklep na facebooku może zawierać aktualizacje dotyczące nowych produktów/usług, zdjęcia, filmy i ciekawe pytania.

Odpowiadaj na wszystkie wiadomości — ważne jest monitorowanie wiadomości i komentarzy oraz odpowiadanie na nie. Miej oko na otrzymywane powiadomienia i szybko reaguj. Wymaga to niewielkiego wysiłku, ale możesz skorzystać na tym, że zadowoleni klienci dzielą się szczegółami na temat Twoich usług i polecają Twoją firmę.

Analizuj swoje wyniki – mierz, jak Twoja strona na Facebooku funkcjonuje. Pomoże Ci to zrozumieć, co działa, a co nie działa z Twoimi odbiorcami.

 

Obsługa Social Media to niezbędne ustawienia i strategia dzięki którym Twoja oferta zdobędzie szerokie grono zaangażowanych klientów.

Zweryfikuj swoją stronę firmową

Weryfikacja strony Twojej firmy uświadomi ludziom że jest autentyczna. Osoba weryfikująca Twoją stronę musi mieć dostęp administracyjny do Twojego konta. Będziesz musiał dodać publicznie dostępny numer telefonu, aby Facebook mógł zadzwonić do Ciebie z kodem weryfikacyjnym.

 

Szara plakietka na Twojej stronie oznacza, że ​​Facebook potwierdził, że jest to autentyczna strona Twojej firmy.Jeśli Twoja strona reprezentuje celebrytę, osobę publiczną, drużynę sportową, media lub rozrywkę, możesz mieć prawo do niebieskiej plakietki weryfikacyjnej.

 

Hashtagi

Hashtagi, dobrze znana funkcja Twittera, mogą być również używane na Facebooku. Umieszczenie # przed słowem lub frazą (np. #facebooktips) zamienia słowo w klikalny link i umożliwia wyszukiwanie. Hashtagi mogą być dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowej ekspozycji treści. Jednak ważne jest, aby używać hashtagów oszczędnie i tylko wtedy, gdy mają sens.

 

Reklama na Facebooku

Wiele firm twierdzi, że ​​ich posty na Facebooku są oglądane przez mniej niż pięć procent ich obserwujących. Facebook oferuje szereg opcji reklamowych, które mogą pomóc Ci dotrzeć do szerszego grona odbiorców i osiągnąć cele biznesowe – zwiększyć sprzedaż, liczbę rejestracji lub świadomość.

 

Rodzaje reklam na Facebooku

 

Facebook oferuje następujące rodzaje formatów reklam:

 

promowane posty – zapłać za swój post, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców

 

artykuły – pionowe reklamy pełnoekranowe

 

polubienie strony – zachęć użytkowników do polubienia Twojej strony na Facebooku

 

kliknięcia do witryny – popchnięcie ruchu do Twojej witryny

 

kliknij, aby przejść do wideo na stronie – użyj treści wideo, aby przekierować ruch do swojej witryny

 

konwersja strony internetowej – zachęć użytkowników do podjęcia działań w Twojej witrynie, takich jak zapisanie się do newslettera

 

instalacje aplikacji – link bezpośrednio do sklepu z aplikacjami

 

zaangażowanie w aplikację – link do określonej części Twojej aplikacji, takiej jak strona zakupu

 

odtwarzanie – interaktywne podglądy aplikacji

 

świadomość lokalna – skup się na użytkownikach w pobliżu lokalizacji Twojej firmy

 

widoki wideo i pokazy slajdów – ciekawy wizualnie sposób na przekazanie wiadomości

 

karuzelowe – reklamuj wiele produktów lub promocji jednocześnie lub podkreślaj wiele aspektów jednego produktu

 

kolekcji – zaprezentuj gamę różnych produktów w jednej reklamie, którą użytkownicy mogą przeglądać i kupować

 

dynamiczne – użyj remarketingu, aby Twoje reklamy były bardziej trafne

 

reklamy lead – zachęcaj do rejestracji

 

komunikator – reklamuj się za pośrednictwem aplikacji komunikatora na Facebooku

 

Reklamy na Facebooku

 

Facebook generuje szczegółowe informacje o swoich użytkownikach. Oznacza to, że reklamodawcy mogą dotrzeć do określonych odbiorców zgodnie z ich strategią marketingową

 

Niektóre opcje kierowania obejmują:

 

lokalizacja – kieruj reklamy na użytkowników na podstawie lokalizacji geograficznej, np. tych, którzy mieszkają w pobliżu Twojej firmy

 

dane demograficzne – docieraj do odbiorców na podstawie ich płci, wieku, języka, ostatnich wydarzeń życiowych, wykształcenia, pracy i branży

 

zainteresowania – znajdź potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani Twoją ofertą na podstawie ich aktualnych zainteresowań, takich jak filmy, sport, książki, moda i inne

 

zachowania – kieruj reklamy na użytkowników, którzy są bardziej skłonni do dokonania zakupu na podstawie ich wcześniejszych zachowań online

 

kontakty – docieraj do znajomych obecnych odbiorców

 

istniejący klienci – prześlij swoją listę marketingową, aby dotrzeć do obecnych klientów za pośrednictwem Facebooka

 

Mierz i monitoruj swoją aktywność na Facebooku w sklep na facebooku

 

Powinieneś śledzić i mierzyć swoją aktywność, aby określić, czy Twoja strona działa dobrze, czy też potrzebne są ulepszenia. Facebook Insights to darmowe narzędzie, które może Ci w tym pomóc. Jest on automatycznie dostępny po skonfigurowaniu strony biznesowej na Facebooku.

 

Statystyki strony i sklepu na facebooku pozwalają analizować dane, w tym:

 

-liczba osób, które polubiły Twoją stronę

-ile osób widzi każdy post (tzw. zasięg)

-wchodziło w interakcję z każdym postem, w -tym kliknięciami, polubieniami, udostępnieniami i komentarzami

-kiedy Twoi odbiorcy są online

-wizyty na stronie

 

Możesz użyć tych informacji, aby zdecydować, kiedy publikować aktualizacje i pomóc zrozumieć, jaki rodzaj treści wzbudza zainteresowanie wśród klientów.

 

Statystyki dostarczają również informacji demograficznych o osobach, które lubią Twoją stronę. To zawiera:

 

-płeć

-wiek

-lokalizacja

-język

Możesz także „oglądać” inne strony. Pomoże Ci to porównać się  z konkurencją.

 

Raportowanie reklam sklep na Facebooku

Jeśli korzystasz z płatnych reklam na Facebooku, narzędzie Menedżer reklam może pomóc Ci sprawdzić skuteczność Twoich reklam.

 

Korzystanie z piksela śledzącego Facebooka może pomóc w uzyskaniu szczegółowych informacji na temat skuteczności reklamy. Piksel jest umieszczany w Twojej witrynie i monitoruje, kiedy ktoś z Facebooka wykonuje na Twojej stronie pożądaną akcję (tzw. konwersję, np. sprzedaż lub wypełnienie formularza kontaktowego).

 

Każdej konwersji możesz przypisać wartość pieniężną i porównać ją z wydatkami na reklamę. Pomaga to łatwo zobaczyć zwrot z inwestycji

 

Prowadzenie mediów usługa spersonalizowana to kampania promocyjna i stała obsługa mediów która sprawi, że Twoja oferta będzie wyróżniać się na tle innych.

 

                                                                                                                                    Maciej

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.