Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sklep internetowy ile kosztuje?

Sklep internetowy ile kosztuje

Sklep internetowy  ile kosztuje? Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnego sklepu internetowego? Ale ile to kosztuje? Czy będzie Cię na to stać? Przeczytaj, a dowiesz się istotnych informacji!

Sklep internetowy ー ile kosztuje?

Ile kosztuje sklep internetowy ─ 2021

Sklepy internetowe stają się coraz popularniejsze w Polsce roku 2021. Nasz kraj to jeden z najszybciej rozwijających się rynków w Europie środkowo-wschodniej. Myślisz nad własną działalnością? Założenie e-sklepu może być nawet tańsze i łatwiejsze od rozkręcenia działalności stacjonarnej. Setki, a nawet tysiące osób, które co miesiąc tworzą własne działalności e-commerce, nie mogą się mylić. Czy, nawet jeśli masz niewielki budżet, powinieneś założyć swoją działalność w internecie? Ile kosztuje sklep internetowy w 2021?

Co wpływa na koszty założenia sklepu internetowego? 

Czy wiesz, że w 2020 roku polski rynek e-commerce był wart ok. 100 mln zł, a przedsiębiorczy Polacy założyli prawie 12 tys. nowych e-sklepów? Nic dziwnego, że wiele osób pragnie podłączyć się pod ten trend. Zanim jednak wydasz ciężko zarobione pieniądze na własny e-sklep, musisz się zastanowić, jakie masz oczekiwania i konkretne potrzeby, dotyczące działalności e-commerce. Czy na początku obejdziesz się bez specjalistycznych funkcji? Czy wystarczą Ci te podstawowe? Ile możesz wydać? Czy potrafisz czekać na zyski?

PrestaShop czy WooCommerce?

WooCommerce oraz PrestaShop to najbardziej znane i najpopularniejsze platformy, na których możesz prowadzić swoją działalność w internecie. Oba rozwiązania prezentują typ open source, czyli można je pobrać i stosować za darmo. Jednakże z pewnością będziesz potrzebował różnych wtyczek, nowych funkcji, dodatkowych modułów, a to już może wiązać się z wydatkami.

 

Ten pierwszy skrypt, czyli WooCommerce jest po prostu darmową wtyczką do WordPressa. Został on stworzony już w 2011 roku, aby rozszerzyć funkcjonalność tego CMS-a o nową funkcję, a konkretnie o koszyk zakupowy. Ten plug-in jest wciąż rozwijany. W tej wtyczce znajdziesz niezbędne funkcje, czyli np. towary, klientów, zarządzanie zamówieniami, opcje wysyłki, opcje płatności, raporty biznesowe oraz różne narzędzia marketingowe. Jeśli chodzi o SEO, to możesz używać np. YOAST SEO. Możesz to wszystko zrobić sam, choć z pewnością zajmie Ci to sporo czasu. A ile kosztuje sklep na WooCommerce, jeśli skorzystasz z pomocy specjalistów, którzy poprowadzą Cię za rękę? Ok. 5500 zł. Wejdź tu, jeśli jesteś zainteresowany szczegółami.

 

Natomiast PrestaShop to opcja dla osób, które są nieco bardziej wymagające i mają przygotowane większe fundusze na rozwój swojej platformy sprzedażowej. Tutaj masz praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o przekucie tego, co sobie wymarzyłeś w konkrety. Ta platforma posiada lepszą wydajność, a Multistore, czyli możliwość instalacji wielu sklepów ułatwia Ci zarządzanie nimi. Bez problemu będziesz też mógł obsłużyć też różne waluty oraz języki. Ile kosztuje sklep z PrestaShop? Od 6500 zł, jeśli jest robiony na szablonie. Zajrzyj tutaj, jeśli chcesz więcej konkretów. 

Sklep internetowy ー ile kosztuje? Ceny Domena i hosting

Domena to unikalny adres, który pozwala odnaleźć użytkownikom w internecie stronę WWW. Ściągnie do Ciebie więcej klientów, jeśli będzie łatwa do zapamiętania i chwytliwa. Jest jak atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta. Jej cena zależy między innymi od tego, jakie ma rozszerzenie (np. .pl, .com). Rejestracja może kosztować od kilku zł (w promocji) w górę, a następnie będziesz zobowiązany do uiszczania opłaty rocznej, która może wynieść od ok. 100 zł.

 

Hosting to przestrzeń i zasoby serwera, udostępnione danej osobie w internecie. To tam Twój sklep będzie miał swoje miejsce. Będzie cię prawdopodobnie kosztował ok. kilkuset zł na rok. Nie można zapomnieć także o certyfikacie SSL. Zapewnia on poufność przesyłanych danych. Stanowi dla klientów gwarancję bezpieczeństwa. Ponadto, aby połączyć swój sklep np. z Facebookiem, także potrzebujesz SSL. Ile kosztuje? Ok. kilkudziesięciu zł rocznie.

Konfiguracja e-sklepu

Po zdobyciu domeny i hostingu, a także uzyskaniu certyfikatu SSL, będziesz musiał skonfigurować niezbędne funkcje. Rodzaje towarów, menu, sposoby zapłaty, kontakt z klientami, newsletter, regulaminy i wiele innych rzeczy. Jeśli nie chcesz się tym sam kłopotać, możesz zdać się na profesjonalną firmę, która szybko i z łatwością to zrobi. Koszt wyniesie prawdopodobnie od tysiąca zł wzwyż.

Dodatki i inne funkcje do sklepu internetowego

Jeśli masz już skonfigurowany e-sklep, możesz pomyśleć o możliwościach płatności online. Muszą one być przede wszystkim bezpieczne, bo bez tego żaden klient nie będzie chciał robić u Ciebie zakupów. Określ, jaka jest Twoja grupa docelowa. Starsze osoby być może chciałyby mieć szansę płacenia przy odbiorze. Masz w planach sprzedawać towary, których koszt liczy się w tysiącach? Wprowadź sprzedaż ratalną. Przyda się także system płatności mobilnych. 

Teksty i zdjęcia na stronie 

Każdy produkt musi być opisany. Ważne, żeby zrobić to dobrze, jasno i wyczerpująco. Przydadzą się też opisy kategorii. Staraj się nie kopiować treści np. ze stron producenta, nie jest to dobrze widziane przez roboty wyszukiwarek. Jeśli chcesz budować swoją społeczność i pozycję jako eksperta, łatwo dołączysz także blog. Wszystkie teksty możesz napisać sam, jeśli masz wystarczającą ilość czasu. Wiemy jednak, że trudno jest go wygospodarować, gdy musisz być także np. programistą, magazynierem i sprzedawcą w swojej działalności internetowej. Usługa copywritingu jest bardzo chętnie wykorzystywana przez właścicieli e-sklepów. Artykuł na blog może kosztować od 90 zł. Jeśli treści mają być specjalistyczne, licz się z wydatkiem kilkuset zł.

 

Podobnie będzie ze zdjęciami na stronie. Muszą się prezentować atrakcyjnie i wyglądać profesjonalnie. Trzeba zastosować tzw. szparowane zdjęcia. Inaczej zwane są one packshot-ami. Powinny być na białym tle, wyraźne, bez cieni. Cena za jeden pack-shot u profesjonalisty zaczyna się od ok. 4 zł.

Dodatkowe usługi sklep internetowy ile kosztuje

Czy planujesz sam wprowadzać wszystkie produkty do Twojego sklepu? Możesz tak zrobić, ale wtedy zabraknie Ci czasu na inne ważne rzeczy, np. obmyślenie strategii rozwoju, marketing i reklamę. Opis towaru, zdjęcia, wprowadzenie ceny, rozmiary, warianty kolorystyczne i wagowe, płatności itp. Jest tego całe mnóstwo. Jeśli zlecisz to zadanie, będziesz musiał zapłacić minimum 5 zł za dodaną sztukę.

 

A co z regulaminem? sklep internetowy ile kosztuje i regulamin? Musi być zgodny z aktualnie obowiązującym prawem i RODO. I znowu możesz się męczyć z tym sam lub zlecić to np. kancelarii, gdzie zapłacisz co najmniej kilkaset zł.

 

To zaledwie początki wydatków. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie Twojego e-sklepu, musisz zatrudnić ludzi do jego obsługi, wysyłki, pakowania, do tego dojdą także koszty kampanii reklamowych. Z rejestracją firmy też związane są wydatki, np. ZUS, podatki itp. Niestety nie da się dać uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „Ile kosztuje sklep internetowy”? Wszystko zależy od tego, jakich wyborów dokonasz. Jeśli chcesz stworzyć własny sklep internetowy i właśnie szukasz kogoś, kto zrobi to naprawdę dobrze, zapraszamy.

Iwa E.

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.