Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Poznaj zdjęcia produktowe, które sprzedają

Jeśli chcesz sprzedawać rzeczy w Internecie, to musisz zadbać o ich atrakcyjną prezentacje, tj. jakościowe zdjęcia. Powinny być one wyraźne i zrobione na neutralnym tle. Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdźmy, jak zrobić zdjęcia produktowe, które sprzedają.

 

Zdjęcia produktowe, które sprzedają ー krok po kroku

 

 

Sprzedawanie w internecie to nowy sport narodowy Polaków. Pozbywamy się rzeczy, które nam zalegają w domu, pozbywamy się książek, bibelotów, ubrań, aut i tysięcy innych rzeczy. Coraz więcej osób myśli także o zakładaniu własnych sklepów internetowych. Aby szybko i łatwo sprzedawać rzeczy, musisz mieć dobre zdjęcia produktowe. A co w sytuacji, gdy nie jesteś profesjonalnym fotografem i nie stać Cię na jego wynajęcie? O tym opowiem w dzisiejszym artykule. Zdjęcia produktowe w domu ー jak zrobić?

 

Jak zrobić zdjęcia produktowe w domu?

 

Pomyśl, czy chętniej kupujesz produkty, których zdjęcia są wyraźne, profesjonalne, wykonane na jednolitym, najlepiej białym tle? Czy te, na których widnieje jakiś przedmiot, któremu nawet nie możesz się przyjrzeć, bo fotografującemu akurat drgnęła ręka lub są ciemne i ziarniste? Ujęcia złej jakości często można zobaczyć na portalach łączących sprzedających z kupującymi, np. OLX. Nie wolno tam wstawiać fotek ściągniętych z internetu, a nie każdy potrafi odpowiednio przedstawić swój produkt. Również sklepy internetowe nie zawsze mogą skorzystać z profesjonalnych zdjęć produktów. Wiadomo, że dobra fotografia może wydatnie zwiększyć liczbę zainteresowanych klientów i sfinalizowanych transakcji.

 

Jak robić zdjęcia produktowe?

 

Zacznijmy więc od tego, że masz kilka opcji. Możesz bardzo łatwo zakupić sobie sprzęt potrzebny w robieniu profesjonalnych zdjęć. Jednak w tej sytuacji musisz się liczyć z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy. Masz też opcję budżetową, która nie wydrenuje zbytnio Twoich kieszeni.

 

Jak zorganizować studio fotograficzne w domu? Opcja droższa

 

Stół bezcieniowy to opcja dla tych, którzy są przygotowani na większe wydatki. Jego koszt to ok. kilkuset zł. Będzie potrzebny też profesjonalny aparat. Ich ceny zaczynają się od kilkuset zł, ale te naprawdę dobre to wydatek minimum kilka tysięcy. Do tego przydadzą się lampy na stojakach oraz statyw. Warto będzie wydzielić trochę miejsca np. w domu i… zabrać za robienie zdjęć, pamiętając o tym, że ustawienia w aparacie można i należy zmieniać. Fabryczne nie zawsze będą odpowiednie.

 

Jak zorganizować studio fotograficzne w domu? Opcja tańsza

 

W tej wersji można zrezygnować ze stołu i drogiego aparatu, bo w użyciu będzie zwykły stół (lub krzesło), który zapewne każdy w domu ma. Jeśli chodzi o sprzęt do robienia zdjęć, to zapewne jesteś szczęśliwym posiadaczem telefonu z funkcją aparatu. Możesz go bez problemu wykorzystać. Ważne jednak, byś nabył tzw. softboxy. Cena za zestaw dwóch lamp ze statywami i żarówkami to niewiele ponad 200 zł. One zapewnią Ci dobre oświetlenie, co w przypadku fotografii produktu jest ważne. Natomiast gdy nie będziesz ich używał, łatwo je złożyć, wtedy zajmują mało miejsca. Ponadto przyda Ci się statyw do telefonu (kosztuje kilkadziesiąt zł), żebyś nie musiał sprzętu wciąż trzymać w ręku.

Jeśli masz już zdjęcia, ale nie masz tekstu, zajrzyj tutaj:

 

Zdjęcia produktowe ー jak zrobić?

 

Myślisz, że zdjęcia produktowe jest bardzo trudno zrobić i potrafią to jedynie profesjonaliści? Nic bardziej mylnego! 

 

Jeśli nie masz stołu bezcieniowego, bez problemu zrobisz go sam. Zapewne zauważyłeś, że większość produktów jest fotografowana na białym tle. Każde zdjęcie główne na portalu sprzedażowym tak wygląda. To często spotykany wymóg, wprowadzony po to, by wyeksponować daną rzecz (bez rozpraszaczy wokół niej). Jak zrobić stół bezcieniowy? Wystarczy wziąć krzesło o dowolnych rozmiarach i kształcie. Na nie musisz położyć dużą, białą kartkę, np. formatu A3. Najlepiej przyklej ją plastrami, żeby się nie zsuwała. I gotowe.

 

Jeśli masz coś większego niż np. książki czy kosmetyki, będziesz musiał w sklepie papierniczym zamówić dży arkusz białego papieru, np. A0. Trzeba położyć go na stole i przykleić do ściany. Nie zaginaj go w miejscu przylegania stołu do ściany, bo zgięcie może być widoczne. Lepszy będzie naturalny łuk. To prosty sposób na zrobienie profesjonalnie wyglądającego ujęcia, które będziesz mógł wykorzystać nawet w Twoim sklepie internetowym, jeśli taki masz.

 

Jeśli nie masz, a chciałbyś rozwinąć działalność, zajrzyj tutaj.

 

Zdjęcie produktowe ー ustawienia lampy

 

Powinieneś wypróbować różne ustawienia lamp. Profesjonalne studio ma ich co najmniej kilka. Jeśli chcesz, to kup więcej niż dwie. Gdy ograniczasz wydatki, dwie mogą wystarczyć, pod warunkiem, że przetestujesz ich rozstaw. Można je ustawić z przodu fotografowanego obiektu lub nieco z ukosa. Jedną z lamp najlepiej przestawić tak, by oświetlała przedmiot z góry, a druga ukośnie. Jeśli wypróbowałeś kilka ustawień i zdjęcie jest niezłe, ale czujesz, że nadal czegoś mu brakuje, to nie rezygnuj! Są i na to sposoby.

 

I znowu, jeśli wydatki Ci nie straszne, to możesz wydać pieniądze na Photoshopa lub inny tego typu program. Ale znajdą się też inne metody. Na stronie pinetools.com za darmo rozjaśnisz swoją fotografię, jeśli nadal jest zbyt ciemna, a Twój telefon nie daje rady. Ponadto czasami występuje problem z wyblakłymi kolorami. Spokojnie! Na tej samej stronie musisz wybrać sekcję change saturation. Używając suwaka, zmienisz nasycenie barw. Pamiętaj, by nie przesadzić! Warto także wypróbować inne zakładki na tej stronie. Warto też pobawić się ustawieniami w telefonie, kto wie, może wystarczą, żeby zrobić profesjonalne zdjęcie produktowe.

 

Zdjęcia produktowe, które sprzedają ー porady fotografa

 

Przeczytaj poniższe punkty i stań się ekspertem od dobrych zdjęć produktów:

  • nie rób zdjęć z pozycji żaby, czyli poniżej produktu, ani z perspektywy ptasiej, czyli powyżej; ustaw aparat na wysokości obiektu,
  • wykorzystaj aplikacje do poprawiania zdjęć, jakie możesz ściągnąć na telefon, np. Open Camera,
  • jeśli na co dzień nie robisz zdjęć produktów, zaznacz sobie na podłodze np. dyskretnymi krzyżykami Twoje idealne miejsca ustawienia lamp, aparatu i krzesła lub stołu,
  • pozostaw idealne ustawienia aparatu/telefonu albo spisz je sobie na kartce, żeby następnym razem nie musieć przechodzić całej drogi od nowa,
  • pamiętaj, żeby obciąć zdjęcia, gdy np. załapie się na nich kawałek tła. Zrobisz to prosto od razu w sprzęcie, którego używasz albo w odpowiednim programie (np. darmowy PhotoFiltre),
  • rozwijaj się (testuj nowe ustawienia, dokup lepszy sprzęt); przecież każdy profesjonalista od czegoś zaczynał,
  • bądź z siebie dumny ー nauczyłeś się czegoś nowego, co wniosło do Twojego życia wartość i na czym możesz zarabiać.

 

Czy już wiesz, jak zrobić zdjęcia produktowe? Poradnik, który przeczytałeś, może Ci w tym pomóc. Wykorzystaj podane tipy i stań się mistrzem! Jeśli trafiłeś tu, bo chcesz stworzyć stronę sprzedażową, sprawdź nasze oferty, np. tutaj i tutaj.

My wiemy, jak pomóc Ci zarobić!

Iwa E.

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.