Agencja Reklamowa Tings

Telefon

+48 576 887 237

Jak zwiększyć sprzedaż za pomocą social media

Jak zwiększyć sprzedaż za pomocą social media? – 3 kluczowe zasady

W tym artykule przedstawiamy Ci 3 kluczowe zasady jak zwiększyć sprzedaż za pomocą social media.

 

W dzisiejszych czasach, social media to sprawdzony przepis na sukces naszego biznesu  w internecie. Posty opublikowane na Instagramie bądź Facebooku potrafią wygenerować wzrost sprzedaży. Jak więc prowadzić firmowe konto w social media, by przynosiło ono  realne korzyści? Nie jest to bardzo skomplikowane, natomiast wymaga specjalistycznej  wiedzy w zakesie social media. Jeżeli nie masz ochoty uczyć się tego jak funkcjonują takie  portale warto zatrudnić do tego profesjonalistów. Jakie są najważniejsze zasady  zwiększania sprzedaży w social media? 

 

  1. Zwrócenie na siebie uwagi klienta 

Liczne sponsorowane stories czy posty wrzucane na Instagrama czy Facebooka mogą pobudzić zainteresowanie obecnych klientów oraz pomogą uzyskać nowych.  Zamieszczane inspiracje z przykładowym sposobem użycia produktów które oferujemy z  pewnością zachęci klientów do zakupu. Dodatkowo możemy wejść we współpracę z  osobami o większych zasięgach, które będą promowały nasze produkty i pozyskają dla  nas nowych klientów.  

 

  1. Budowanie lojalności i zaufania 

Tworzenie sklepu internetowego to skomplikowany proces. Często firmy zaczynają od  zera, jako nieznana marka, podstawą jest więc wzbudzenie zaufania. By to zrobić należy  być aktywnym w mediach społecznościowych. Regularnie wstawiać posty czy stories i  nawiązywać przez nie kontakt z klientem w komentarzach. Otwarcie na klienta poprzez  dyskusje w komentarzach pomoże w sprzedaży.

 

  1. Wykorzystywanie Messengera i Direct message 

Kontaktowanie się z marką przez wiadomości prywatne na Instagramie i facebooku to  standard. Dla wielu klientów jest to najlepszy sposób, by skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać o produkt. Messenger i direct message to kanały prywatne, więc jeśli zachęcisz  i przyzwyczaisz klientów do tego żeby tam zadawali pytania, wiele „niewygodnych”  dyskusji pozostanie niepubliczna. 

 

Natalia Stęcel

Redakcja Tings Tworzymy, kreujemy, nadajemy rytm. Tings to agencja interaktywna inna niż wszystkie. My nie piszemy – my ubieramy w słowa. My nie projektujemy – nadajemy ideom,