Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak założyć sklep na Facebooku?

Jak założyć sklep na Facebooku? Sklep na Facebooku daje wiele możliwości promocji Twojej firmy. Jest także skutecznym sposobem na pozyskanie i zbliżenie się do Klientów. Stworzenie go nic nie kosztuje, a sama działalność może generować naprawdę duże zyski. Tylko jak założyć sklep internetowy na Facebooku? Nic prostszego… 

 

Jak założyć sklep na Facebooku?

 

W jednym z poprzednich artykułów, który znajdziesz TUTAJ, wytłumaczyłam Ci jak stworzyć stronę na Facebooku, aby zwiększyć sprzedaż Twojej firmy. Strony firmowe w mediach społecznościowych są bowiem świetną metodą promocji i skutecznym sposobem na zbliżenie się do Klientów. Facebook natomiast to portal otwierający przed nami bardzo wiele możliwości. Jedną z nich jest założenie sklepu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak założyć sklep na Facebooku, czytaj dalej! 

 

Jak założyć sklep na Facebooku – krok po kroku

 

To wcale nie jest trudne! Facebook to narzędzie, które w jasny i łatwy sposób przekazuje informacje na temat kolejnych kroków działania. Nie bój się więc, że pogubisz się lub czegoś nie zrozumiesz. Aby ułatwić Ci start, wyjaśnię Ci teraz krok po kroku, jak założyć sklep na Facebooku. 

 

Menedżer sprzedaży

 

Na początek warto wiedzieć, czym jest menedżer sprzedaży. To platforma do zarządzania katalogiem i sprzedażą na Facebooku i Instagramie. Menedżera sprzedaży używamy do utworzenia i obsługi katalogu artykułów, które chcemy promować w mediach społecznościowych. Z jego pomocą również uruchamiamy konto handlowe, odblokowując tym samym dostępne opcje sprzedażowe. 

 

Jak założyć sklep na Facebooku – od początku do końca 

 

  • Wejdź w ustawienia, następnie kliknij szablony i karty. Znajdziesz tam zakładkę Utwórz sklep i kliknij Dalej. 
  • Wybierz metodę finalizacji zakupu. Dostępne są trzy takie opcje: finalizacja zakupu na Facebooku, finalizacja zakupu w witrynie oraz finalizacja zakupu przy użyciu wiadomości.

Jak założyć sklep na Facebooku krok po kroku

 

  • Aby utworzyć sklep na Facebooku, MUSISZ mieć stronę firmową. Jeśli jej nie posiadasz, utwórz nową, a jeśli tak to wybierz tę, przez którą chcesz prowadzić sprzedaż.
  • Czas na wybór katalogu! Wybierz ten, który wykorzystasz w swoim sklepie. Pamiętaj jednak, że nie można go zmienić
  • Na sam koniec zapoznaj się z Umową ze sprzedawcą. Po zaakceptowaniu jej Zakończ konfigurację.

Od teraz posiadasz swój sklep na Facebooku. Teraz możesz dodać produkty, utworzyć kolekcję tych, które chcesz promować, dostosować wygląd i styl sklepu, a następnie opublikować go. Dopiero wtedy będzie on widoczny dla odbiorców.

 

Niech wszyscy się dowiedzą!

 

Nadszedł czas na ogłoszenie światu, że Twój sklep na Facebooku działa. Warto zintegrować swoją stronę firmową z innymi mediami społecznościowymi. Zarówno strona www Twojej firmy, jak i główne medium społecznościowe (tutaj bierzemy za takowe Facebooka) powinno odsyłać do pozostałych portali. Oczywiście, najlepiej będzie, jeśli zadziała to w dwie strony. Dodaj więc do zakładek odsyłacz do swojego Instagrama, Pinteresta, Tik Toka, Twittera itd., a poprzez te media kieruj potencjalnych Klientów do sklepu. Wszystko musi działać niczym dobrze zorganizowany zespół. Współpraca to podstawa sukcesu. 

Pamiętaj, że nie ilość kont na portalach społecznościowych się liczy, a ich jakość. Dodawaj posty regularnie, dołączając do nich wybrane produkty. Jak to zrobić? Dodając post, kliknij ikonę Oznacz produkt. Wybierz artykuły, które chcesz oznaczyć i gotowe!

 

Zalety posiadania sklepu na Facebooku

 

Dlaczego właściwie warto posiadać sklep na Facebooku? Przecież o wiele profesjonalniej wygląda własny sklep internetowy www, stworzony przez specjalistów. To on przecież gwarantuje sukces, na który na Facebooku trzeba najpierw zapracować. Owszem, trzeba. Ale nie bez pozytywnych skutków. 

  • Zaczekaj chwilę! Nawet posiadając sklep online, warto umieścić produkty najpierw na Facebooku. Dzięki temu ilość odbiorców zwiększy się co najmniej dwukrotnie, a Twoje zasięgi będą poszerzane na wielu płaszczyznach. 
  • Sklep na Facebooku jest również dobrą opcją, jeśli nie czujesz się gotowy na posiadanie własnego sklepu online. Dzięki tej opcji dajesz bezpośredni dostęp Klientom do oferty Twojej firmy. 
  • Brak kosztów utrzymania sklepu – sklep na Facebooku nic nie kosztuje.
  • Dzięki opcji sprzedaży na Facebooku nawiążesz bliski kontakt z Klientami. Pomogą Ci w tym publikowane posty i nawiązanie rozmowy w komentarzach. 
  • Facebook daje Ci również możliwość wejścia do Marketplace, gdzie istnieje możliwość zamieszczania reklam.

Jak założyć sklep na Facebooku podsumowanie

 

Wiesz już, jak utworzyć sklep na Facebooku i jakie są zalety jego posiadania. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć sprzedaż swojej firmy za pomocą Facebooka, to ponownie odsyłam Cię do mojego poprzedniego artykułu, który znajdziesz TUTAJ

Pamiętaj! Ze startem do sukcesu nie ma na co czekać! Jeśli masz koncepcję i wiesz, czego chcesz od życia, zacznij realizować swoje marzenia już teraz. Stwórz profesjonalny sklep internetowy TUTAJ, dołącz do niego ten na Facebooku i generuj zyski! 

 

 

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.