agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sklep WordPress krok po kroku

Istnieje wiele platform e-commerce, które pozwolą Ci założyć sklep internetowy. Aby z nich skorzystać, nie potrzebujesz ani wiedzy programistycznej ani dużego zaplecza finansowego. Wejście do Internetu w roli właściciela sklepu jest banalnie proste! Dziś opowiem Ci jak założyć sklep internetowy za pomocą systemu WordPress, wykorzystując platformę e-commerce WooCommerce.

 

Jak założyć darmowy internetowy sklep WordPress?

 

Istnieje wiele platform e-commerce, które pozwolą Ci założyć sklep internetowy. Aby z nich skorzystać, nie potrzebujesz ani wiedzy programistycznej, ani dużego zaplecza finansowego. Wejście do Internetu w roli właściciela sklepu jest banalnie proste! Dziś opowiem Ci jak założyć sklep internetowy za pomocą systemu WordPress, wykorzystując platformę e-commerce WooCommerce. Więcej na temat samej platformy dowiesz się TUTAJ, w artykule, w którym porównałam WooCommerce z innymi platformami. 


Z WordPress korzysta ponad 40% witryn internetowych. Ta statystyka jest jednocześnie zapewnieniem o sprawdzalności systemu, ale także o powtarzalności motywów i podobieństwach między stronami. Musisz więc wziąć to pod uwagę przed stworzeniem e-sklepu z pomocą WooCommerce. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie jeszcze masz możliwości na sklep internetowy, zajrzyj TUTAJ

Jeśli jednak Twoja decyzja pozostała niezmienna, zostań ze mną! Pokażę Ci, jak założyć darmowy sklep internetowy WordPress w kilku prostych krokach. Poznasz również zarówno wady, jak i zalety wynikające z posiadania e-sklepu w tym systemie. 

 

Darmowy sklep WordPress internetowy 

 

Czy aby na pewno darmowy? Generalnie, tak. W całym twierdzeniu jest tylko jeden haczyk. Stworzenie sklepu jest całkowicie darmowe, ale jego utrzymanie wymaga niewielkiej inwestycji. Jej wysokość oczywiście zależy od nas, aczkolwiek jest kilka aspektów, o które trzeba zadbać koniecznie. Co do nich należy?

 

WordPress to darmowy system zarządzania treścią o otwartym kodzie źródłowym-open source. Oznacza to, że samo oprogramowanie jest całkowicie darmowe, aczkolwiek musisz zakupić kilka komponentów, aby Twój e-sklep zaczął prosperować w sieci. Jakich? Już wyjaśniam!

 

 1. Hosting: to przestrzeń dyskowa na serwerze. To tutaj znajdują się wszystkie pliki i zasoby witryny. Pakiet hostingowy sprawia, że Twoja witryna jest dostępna w Internecie 24/7. Ceny hostingu są bardzo różne. Wahają się już od 60 zł aż do ponad 2 tysięcy zł. 
 2. Domena: to adres Twojej witryny w sieci, połączony z Twoim hostingiem. Domena pozwala na łatwe odnalezienie Cię, zamiast wpisywania adresu IP. Ceny domen wahają się od lekko ponad 10 zł do prawie 100 zł. 
 3. Certyfikat SSL: to warstwa zabezpieczająca Twój sklep internetowy. Dzięki niej poufne informacje Twoich Klientów (numery kart kredytowych, PESEL itp.) nie zostaną skradzione przez hakerów. Tutaj ceny zaczynają się od 80 zł rocznie i rosną w górę. 

 

Sklep internetowy WordPress – krok po kroku 

 

Jeśli zapoznałeś się już z poszczególnymi kosztami, które będą Ci towarzyszyć podczas prowadzenia sklepu online i wciąż jesteś zdecydowany na WooCommerce, zobacz jak stać się właścicielem sklepu i rozwinąć sprzedaż! 

 

Jak założyć sklep WordPress internetowy za darmo?

 

 • Zainstaluj system WordPress.

  Możesz to zrobić na trzy różne sposoby: 

 

 1. Automatycznie. Po zakupie hostingu najprawdopodobniej otrzymasz instalator, dzięki któremu instalacja systemu ogranicza się do kilku kliknięć. Po otwarciu panelu hostingowego kliknij Autoinstalator, a następnie WordPress.
 2. Ręcznie. To najrzadziej stosowana metoda instalacji. Jest bowiem najdłuższa i najbardziej skomplikowana. Polega na manualnym wgraniu i skonfigurowaniu plików przy pomocy FTP. 
 3. Za pomocą stron hostingowych. Tutaj po prostu kupujesz hosting, a instalację przeprowadza grupa sprzedająca Ci hosting. 

 

 • Zainstaluj WooCommerce.

  Tutaj możesz zrobić to na dwa sposoby: automatycznie lub manualnie. Osobiście polecam Ci automatyczną opcję, która polega na instalacji poprzez panel WordPress (zakładka Wtyczki – Dodaj nową – WooCommerce – Zainstaluj – Włącz). 

Instalacji manualnej dokonujemy przez pobranie pluginu WooCommerce z repozytorium WordPress, a następnie przesłanie go przez FTP. 

 

 • Zadbaj o ustawienia sklepu. 

 

W momencie aktywacji WooCommerce zostaniesz automatycznie przekierowany do kreatora konfiguracji. Tutaj wprowadzisz adres sklepu, wybierzesz branżę, typ produktu i dodatki. Masz możliwość, wybrania także motywu WooCommerce, czyli szablonu sklepu, który pozwoli na zaprojektowanie witryny na bazie gotowych elementów i dopasowanie jej wedle indywidualnych preferencji

 • Zainstaluj wtyczkę Jetpack.

 

Jetpack to opcjonalna wtyczka WordPress oferująca dodatkowe funkcje, które mogą Ci się przydać w Twoim sklepie internetowym. Znajdziesz tu dodatkowe funkcje optymalizacyjne, analityczne i funkcje bezpieczeństwa.

 

 • Dodaj produkty i ciesz się własnym sklepem internetowym!

 

Po dodaniu produktów musisz jeszcze dokonać konfiguracji płatności, wprowadzić koszty wysyłki i ustawić klasy podatkowe. I gotowe! 

 

Zalety sklepu internetowego WordPress z wykorzystaniem WooCommerce

 

 1. Oprogramowanie WooCommerce jest darmowe i otwarte.
 2. WooCommerce jest proste w instalacji i konfiguracji.
 3. Częste i regularne aktualizacje pozwalają być na bieżąco z najnowszymi wymogami technologicznymi. 
 4. Dostępne są liczne rozszerzenia i wtyczki dla WooCommerce i WordPress, które dopasują najlepsze rozwiązania dla Twojego sklepu internetowego. 
 5. Z WooCommerce możesz prowadzić swój sklep internetowy w wielu językach, wykorzystując wiele walut.

Wady sklepu internetowego WordPress z wykorzystaniem WooCommerce 

 1. Wysoki koszt niektórych wtyczek i dodatków w wersji “pro”.
 2. W porównaniu do zaawansowanych systemów sklepowych, WooCommerce ma małą ilość funkcjonalności. 
 3. WooCommerce wymaga wykupienia miejsca hostingowego na serwerze. 
 4. Brak zaawansowanych mechanizmów ułatwiających skalowanie, co uniemożliwia np. uruchomienie na kilku serwerach. 
 5. Aktualizacje mogą stanowić również wadę systemu, gdyż trzeba je robić ręcznie, tak samo, jak optymalizować system sklepowy.

Podsumowując, sklep internetowy WordPress ma zarówno wady, jak i zalety. Jednakże, jeśli jesteś początkujących przedsiębiorcą, to ten wybór będzie dla Ciebie doskonały. 

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.