Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak założyć blog WordPress: przewodnik krok po kroku

Jak założyć blog WordPress: przewodnik krok po kroku

Jesteś nowy w blogowaniu lub myślisz o przejściu na WordPress?  Jest 2021 rok i masz palący pomysł, projekt lub pasję, o której chcesz, żeby świat się dowiedział.  Jaki jest jeden z najlepszych sposobów, aby wszystkim o tym powiedzieć? Oczywiście blog. Niezależnie od tego, czy blogujesz dla swojej firmy, czy to  hobby, czy chcesz zarabiać pieniądze ten przewodnik poprowadzi Cię przez podstawy.

 

Jak założyć blog WordPress

 

 1. Wybór i rejestracja nazwy domeny
 2. Kupowanie hostingu internetowego dla nowego bloga
 3. Instalowanie WordPressa
 4. Tworzę swój pierwszy post
 5. Dodawanie motywów
 6. Instalowanie wtyczek WordPress

 

Wybór i rejestracja nazwy domeny

 

Nazwa domeny to adres URL (link) używany dla Twojego bloga. Rejestracja domeny .com jest stosunkowo bezbolesna i niedroga.  Wiele osób używa własnych nazw lub wybiera nazwę firmy. Bez względu na to, jaką nazwę zamierzasz używać dla swojego bloga, powinieneś wyszukać, czy odpowiednik jest dostępny jako nazwa domeny. To, co pojawi się w wynikach wyszukiwania, co umieścisz na wizytówkach i jak ludzie znajdą Twojego bloga. Niektórzy mieszają i dopasowują tematy i słowa. Czasem ludzie unikają również domeny .com, ponieważ nie jest dostępne to , czego szukają. W Polsce możesz wybrać domenę .pl Niektórzy blogerzy lubią korzystać z domen .blog. Niezależnie od wybranego rozszerzenia zastanów się, jak będziesz korzystać z domeny

 • Czy łatwo jest ją zapisać, czy trudno jest przeliterować?
 • Czy Twoja domena jest krótka i zapadająca w pamięć?
 • Czy możesz zbudować  wokół niej markę?
 • Czy Twoja domena ma konkurencję?
 • Wszystko zaczyna się od prostego wyszukiwania nazwy domeny.

W pakiecie Domena na 12 miesięcy otrzymasz domenę dopasowaną do Twojego biznes

 

Zakup hostingu internetowego dla nowego bloga

 

Więc wybrałeś nazwę domeny? Znakomicie. Następnym krokiem do założenia bloga WordPress jest zorganizowanie hostingu dla Twojej domeny. Dzięki Agencji Tings w ramach usługi hostingowej zyskasz nielimitowany transfer danych o pojemności zależnej od wybranego pakietu.

 

Co to jest hosting?

 

Jeśli nie znasz tego terminu, potraktuj go jako miejsce w internecie, w którym będzie działać Twoja witryna. Przechowujesz żywność w lodówce, a swoją witrynę internetową będziesz mieć u usługodawcy hostingowego. Jeśli nie masz hostingu, nie masz witryny internetowej.

Agencja Tings również zadba o profesjonalną stronę internetową wraz ze sklepem Woocommerce opartą o nowoczesny projekt graficzny oraz funkcjonalne rozwiązania programistyczne

 

Instalowanie WordPress

 

OK, masz zarejestrowaną nazwę domeny i kupiłeś hosting. Teraz zacznij korzystać z WordPress. Możesz skorzystać z własnej hostowanej opcji z WordPressem. Możesz zarejestrować się w darmowej opcji bloga przez WordPress.com ale nie koniecznie bedziesz czuć pełną satysfakcje.Posiadanie własnej hostowanej wersji WordPressa zapewnia pełną kontrolę, dostęp do większej liczby motywów, wtyczek i pozwala tworzyć wyjątkowe wrażenia dla odwiedzających i czytelników. Zalecane jest zakup Sklepu internetowego Woocommerce z dodatkiem strony WWW WordPress zaprojektowany z myślą o zarabianiu, profesjonalny i nowoczesny.

 

Tworzenie pierwszego posta na blogu WordPress

 

Aby stworzyć swój pierwszy post na blogu WordPress, w obszarze Pulpit nawigacyjny kliknij Posty, a następnie Dodaj nowy.

-Tytuł posta: To jest tytuł Twojego posta na blogu. 

-Treść posta: to jest Twój rzeczywisty post na blogu. 

-Kategoria postów: wygodnym sposobem dzielenia bloga jest dzielenie postów na kategorie. Jeśli jesteś blogerem kulinarnym, możesz mieć kategorie, takie jak przepisy, restauracje, gadżety kuchenne itp.

-Tagi postów: używaj tagów jako słów kluczowych, aby ułatwić czytelnikom znajdowanie postów na blogu zarówno podczas wyszukiwania własnego bloga, jak i za pomocą wyszukiwarek. Twój blog będzie mógł również wyświetlać listę postów według tagów.

-Utwórz  post, przeczytaj go – przeczytaj ponownie – a następnie naciśnij przycisk publikacja, gdy będziesz gotowy do opublikowania.

-Sprawdź jak on wygląda , wprowadź nazwę swojej domeny i sprawdź swój nowy blog WordPress!

 

By nadać swoim treściom profesjonalności co przykuje uwagę czytelników możesz zlecić pisanie treści na Twojego bloga, bez wątpienia przełoży się to na poprawę wizerunku firmy

 

Umieszczenie projektu na nowym blogu WordPress

 

Jeśli dotarłeś tak daleko, udało Ci się założyć blog WordPress. Gratulacje! Kolejne kroki pomogą Ci dodać nowe motywy i rozszerzyć swój blog za pomocą wtyczek.

Dodaj motyw WordPress

Aby dodać nowy motyw WordPress, przechodzimy do Wygląd> Motywy z menu administratora. Następnie kliknij Dodaj nowy.

Dostępnych jest wiele różnych motywów, od zwykłych po szalone. Możesz wybrać gotowe motywy układów magazynów, biznesu, podróży, muzyki, jedzenia i nie tylko.

WordPress: aktywuj nowy motyw

Po znalezieniu nowego motywu możesz wyświetlić podgląd istniejącej zawartości  zainstalować i zacząć używać.

Zainstalowane w ten sposób motywy są bezpłatne i nic Cię nie kosztują.

 

I to wszystko!

 

Gratulacje – chciałeś założyć bloga WordPress jest już gotowy. Jest jeszcze wiele do nauczenia się. Jak działa menu? Jak mogę poprawić moje SEO? By zwiększyć ruch na stronie WWW możesz zakupić usługę Wdrożenie SEO co zadba o optymalizację techniczną. Pewne rzeczy możesz  dopracować później a dziś zacznij cieszyć się nowym blogiem.

 

                                                                                                                                   Maciej Felczak

 

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.