Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Many Wielu naszych klientów rozpoczyna własną działalność gospodarczą w tym samym czasie, co praca na pełen etat. Oto, co musisz wiedzieć.

Jak rozpocząć działalność gospodarczą pracując na cały etat

Jak rozpocząć działalność gospodarczą pracując na cały etat?

 

Many Wielu naszych klientów rozpoczyna własną działalność gospodarczą w tym samym czasie, co praca na pełen etat. Oto, co musisz wiedzieć.

 

Jak rozpocząć działalność gospodarczą :

 

Niektórzy przedsiębiorcy rozpoczynają działalność gospodarczą jednocześnie z pracą na etacie, ponieważ jest to jedyna opcja dla tych, którzy marzą o własnej firmie. Niezależnie od tego, czy masz genialny pomysł na biznes, czy wspaniałe umiejętności, które możesz wykorzystać poza normalnymi godzinami pracy, bezpieczniej jest zacząc swoja działaność jednocześnie nie rezygnująć ze stałego zatrudnienia. Rozpoczęcie działalności w Polsce, gdy pracujesz w pełnym wymiarze godzin, może być bardzo ekscytujące, ale także czasochłonne i trudne, jeśli nie wiesz, co się z tym wiąże.

 

Oto, co musisz wiedzieć i co możesz nam zlecić

 

Nasz zespół obsługi klienta  zawsze chętnie porozmawia z Tobą o tym, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb.

 

Zespół projektowy

 

Wejście we własny biznes może mieć odniesienie  do pracowników, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin lub na zasadzie płatności za zadania, na stanowiskach podażowych i popytowych. Niektóre z wielkich korporacji korzystających z tego systemu to Uber i Deliveroo. Ale dotyczy to również pracowników profesjonalnych, takich jak konsultanci, niezależni wykonawcy, freelancerzy.

Własny biznes przemawia do większości  potencjalnych pracowników młodego pokolenia Z. Jest to  szansa na zarobienie większej ilości pieniędzy, pracę w  godzinach nie objętych ramami czasowymi, osiągnięcie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, są to powody, dla których warto rozważyć własną działalność gospodarczą. W TingS przeprowadzimy profesjonalny branding Twojej firmy

Ale w jaki sposób ci pracownicy rozpoczynają działalność pomimo stałego zajęcia w  pełnym wymiarze czasu? Co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji?

Rzeczy do rozważenia:

1.Polityka firmy

Niektóre firmy mogą mieć formalne zasady, które nie pozwalają pracownikom na prowadzenie własnej działalności gospodarczej poza miejscem pracy. Powinieneś sprawdzić swoją umowę o pracę.

2. Klauzule umowy o pracę

Należy również wziąć pod uwagę rodzaj działalności dodatkowej, którą prowadzisz. Czy jest to bezpośrednio sprzeczne z Twoją obecną pracą? Większość firm ma klauzulę dotyczącą własności intelektualnej i jeśli korzystasz z informacji uzyskanych podczas pracy, możesz być odpowiedzialny za naruszenie umowy.

3. Terminy biznesowe

Jako właściciel firmy masz pewne zobowiązania prawne. Jeśli zdecydujesz się założyć firmę jednoosobową lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, obowiązują inne wymagania dotyczące zgodności. Każda struktura ma swoje wady i zalety, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość czasu, jaki będziesz musiał zająć się finansową stroną firmy. Alternatywnie możesz zlecić to profesjonaliście, aby zaoszczędzić czas i mieć pewność, że Twoja firma przestrzega przepisów.

4. Zaplanuj dedykowany czas na rozpoczęcie Swojej działalności.

Wielu polskich pracodawców preferuje elastyczne rozwiązania dla swoich pracowników, takie jak praca zdalna, skrócone godziny pracy, 4-dniowe tygodnie itp. Taka elastyczność oznacza, że ​​możesz mieć wolny czas na pracę nad własnym biznesem.

Zastanów się, ile czasu możesz poświęcić nowej firmie, pracując na pełny etat, ponieważ musi to być realistyczne Utworzenie firmy wymaga czasu, dlatego należy najpierw upewnić się, że jesteś  w stanie ją uruchomić lub zleć część prac firmie która się tym zajmie

 5. Korzystaj z wydarzeń sieciowych

Jeśli jednocześnie pracujesz i rozpoczynasz działalność gospodarczą , możesz poczuć się samotny, ponieważ dużo czasu zajmuje Ci praca. Koniecznie sprawdź lokalne wydarzenia związane z nawiązywaniem kontaktów z przedsiębiorcami na Meetup. Pomoże Ci to znaleźć osoby, które są w takiej samej sytuacji jak Ty. W Polsce  mamy wspaniałą społeczność startupów, która zawsze wita nowych przedsiębiorców.

Najważniejsze, żebyś znalazł wsparcie przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu działalności w pełnym wymiarze czasu pracy.

6. Zlecaj na Tings to, na co nie masz czasu

Rozpoczęcie działalności w pełnym wymiarze czasu pracy nie jest łatwe. Rozważ więc outsourcing skomplikowanych części profesjonalistom, którzy robią to cały czas. System StartCRM to niezbędna pomoc w każdej dynamicznie rozwijającej się firmie. System ten pomaga zorganizować pracę, ustawić priorytety wykonywanych zadań oraz analizować przebieg ich realizacji.

7. Przeprowadź profesjonalną kampanię marketingową używając systemu Frogmail.

8. Zleć napisanie profesjonalnych tekstów na Twoja stronę internetową

9. Zbuduj swoja rozpoznawalność w sieci poprzez obsługę Social Media. 

 

Rejestracja działalności gospodarczej:

Najpopularniejszymi rodzajami struktur biznesowych  są firmy jednoosobowe i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wielu naszych klientów zaczyna jako przedsiębiorca indywidualny, a następnie przekształca się w firmę w późniejszym etapie. 

 

Jak zarejestrować firmę?

 

1.Wybierz formę prawną działalności gospodarczej. Zaczynamy od pierwszego kroku, by Twoja firma zaczęła „fizycznie” istnieć.

2. Wybierz formę opodatkowania firmy.

3. Zakładasz własną firmę – wybierz kody PKD.

4. Wybierz dobre biuro rachunkowe.

5. Zarejestruj firmę – wypełnij wniosek CEIDG-1.

6. Załóż konto bankowe i wyrób pieczątkę firmową

 

Rejestracja podatkowa

Rodzaj podatków, na które się rejestrujesz, może się różnić w zależności od branży i działalności biznesowej. Oto niektóre z podatków, które dotyczą nowych firm rozpoczynających działalność.

 

Podatki dla firm w Polsce:

 

podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT),

podatek dochodowy od osób prawnych (CIT),

podatek od spadków i darowizn,

podatek od czynności cywilnoprawnych,

podatek rolny,

podatek leśny,

podatek od nieruchomości,

podatek od środków transportowych,

 

Czy zdecydowałeś, że rozpoczęcie działalności w pełnym wymiarze czasu pracy jest dla Ciebie Chętnie pomożemy Ci w tej podróży biznesowej. Nasz zespół profesjonalistów pomoże Ci na każdym etapie, aby zapewnić zgodność Twojej firmy z przepisami.

                                                                           Maciej Felczak

 

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

Zostaw nam swoje dane a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.