agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Czym jest system wymiany linków?

Czym jest system wymiany linków? Przy obecnie dużej konkurencji zdobycie pozycji w wyszukiwarce jest bardzo trudne. Dlatego wiele osób decyduje się na balansowanie, a niekiedy przekraczanie granic, wyznaczonych przez Google. Jednym z takich działań może być SWL. W artykule postaram się przedstawić, czym jest system wymiany linków, jakie są rodzaje oraz w jaki sposób z niego korzystać.

 

Czym jest system wymiany linków?

 

System wymiany linków jest niczym innym, jak platformą, pozwalającą na publikowanie linków na stronach internetowych, które wyraziły na to zgodę. Przeważnie takie witryny odznaczają się niską jakością, a w głównej mierze nie przedstawiają żadnych treści merytorycznych. Warto zatem zadać sobie pytanie, co w rzeczywistości daje system wymiany linków? Przede wszystkim pozwala na szybsze pozycjonowanie strony www. Dzieje się to jednak w nienaturalny sposób, dlatego działanie to, zostało uznane przez wyszukiwarkę Google za niezgodne z etykietą. W rzeczywistości jednak, wielu użytkowników stosuje tę zasadę. W większości przypadków zakończyło się to dotkliwą karą w postaci bana witryny

 

Rodzaje systemów wymiany linków

 

  • Dynamiczne 

W przypadku tym linki umieszczane są losowo na stronach internetowych. Ponadto rodzaj ten wyróżnia się znaczną rozpiętością, jeżeli chodzi o zakres tematyczny. 

 

  • Statyczne

Statyczne lub stałe systemy wymiany linków charakteryzują się ciągłym uzupełnianiem takich samych linków na tych samych witrynach. Przeważnie dzieje się tak do chwili, gdy strona internetowa zostanie usunięta z sieci. 

 

Czy warto korzystać z swl?

 

Przy rozpoczęciu stosowania praktyki systemu wymiany linków, należy zwrócić uwagę, że jest to działanie zakazane przez wyszukiwarkę Google. Dlatego jeżeli roboty odkryją stosowanie tej metody, to użytkownik naraża się na surowe kary, a nawet usunięcie strony www z sieci. W takim wypadku bardzo trudno jest odzyskać utraconą witrynę. Wiele osób uważa, że stosowanie systemu wymiany linków można kontrolować i nie przekraczać pewnych granic. W momencie, gdy użytkownik decyduje się na stosowanie tej metody, musi dokładnie przemyśleć zalety i wady tego rozwiązania. 

 

Warto zauważyć, że wiele firm decyduje na powrót systemu wymiany linków do White Hat SEO. Niektóre z tych rozwiązań wyszukiwarka Google traktuje, jako naruszenie zasad. Jednak prowadzenie takich praktyk na własną rękę jest ryzykowne dla użytkownika  i może nieść za sobą niekorzystne konsekwencje. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy należy zrezygnować metody systemu wymiany linków? Użytkownik może zdobywać linki zewnętrzne, również w inny sposób, znacznie bezpieczniejszy. Jednak jeżeli uzna, że chce podjąć ryzyko to może się okazać, że sporo zyska. 

 

W jaki sposób zastąpić system wymiany linków?

 

Skoro wiadomo, czym jest system wymiany linków i to, że nie jest akceptowany przez Google, nie oznacza, że zaprzestanie tych praktyk wpłynie negatywnie na pozycję strony www w wyszukiwarce. Po prostu zamiast tego można zacząć korzystać z metod, zaliczanych do White Hat SEO. Warto pamiętać, że istnieje wiele skutecznych sposobów na link building, które wpływają pozytywnie na pozycję witryny w wyszukiwarce Google. Wystarczy jedynie, żeby zadbać o właściwe umieszczenie anchorów w treści. Istotne jest aby były one naturalne i nie tworzyły natrętnej reklamy. Poza tym warto stosować się do norm ustalonych przez Google. Dotyczy to szczególnie oznaczania linków

 

Nie należy zapominać, że kluczowym elementem wysokiej pozycji w wyszukiwarce jest niebanalna treść. Dlatego należy zadbać o unikalne informacje, przydatne dla odbiorców, nie stosować powielania treści i umieszczać w tekstach dopasowane linki. Użytkownik powinien zwrócić uwagę, na jakich stronach internetowych dodawane są artykuły, czy odnośniki. Finalnie najważniejsze jest zainteresowanie odbiorcy treścią. 

 

W jaki sposób naprawić pozycję w wyszukiwarce po zastosowaniu systemu wymiany linków?

 

Jeżeli użytkownik sieci w przeszłości korzystał z systemu wymiany linków, to powinien skontaktować się ze specjalistą z zakresu SEO. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji ważne jest przemyślane działanie aby pozbyć się wszystkich nieudogodnień nałożonych przez Google. W związku z tym trzeba zastąpić linki wartościową treścią i niezwłocznie zakończyć korzystanie z SWL. Ponadto użytkownik powinien uzbroić się w cierpliwość, gdyż przywrócenie pozycji i działania SEO, wymaga czasu, doświadczenia i regularności. 

Bartłomiej Tokarski

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2021.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.