Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Co wpływa na pozycjonowanie

Nie wiesz co wpływa na pozycjonowanie strony – Jeśli posiadasz własną stronę internetową musisz zadbać o to, żeby była jak najlepiej widoczna dla użytkowników sieci. Nawet najbardziej starannie wykonana witryna nie spełni swojego celu jeśli będzie się wyświetlała na dziesiątej stronie w wynikach wyszukiwania. Albo dalej. Możesz być pewny, że nikt jej nie zauważy. Wszystkie czynniki, które wpływają na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania nazywamy pozycjonowaniem strony internetowej. Co to jest pozycjonowanie? Jakie elementy wpływają na pozycjonowanie? Zapoznaj się z naszą listą!

 

Co wpływa na pozycjonowanie strony

W przypadku pozycjonowania stron internetowych pewnych jest kilka aspektów. Po pierwsze, o tym, na którym miejscu znajdzie się każda strona internetowa w wyszukiwarkach internetowych decyduje specjalny algorytm. Po drugie, liczbę czynników, od których zależy skuteczność pozycjonowania szacuje się na ponad dwieście. Po trzecie, nikt nie zna ani algorytmu, ani wszystkich czynników, które pozwoliłyby na stworzenie strony idealnej.

Oczywiście osoby pracujące latami nad pozycjonowaniem stron internetowych są w stanie ustalić wiele elementów wpływających na widoczność strony, dzięki czemu ich działania nie są podejmowane po omacku. Do najważniejszych (spośród tych, które są znane) elementów wpływających na pozycjonowanie strony internetowej należą:

  • Słowa kluczowe wpływają na pozycjonowanie strony

Dobór słów kluczowych przy tworzeniu treści na stronę jest niezwykle istotnym czynnikiem. Algorytmy wyszukiwarek dopasowują użytkownikom takie wyniki wyszukiwania, które w największym stopniu odpowiadają wpisanej przez nich frazie. Dlatego przy doborze słów kluczowych należy dbać o to, żeby były jak najlepiej dopasowane, odpowiednio rozmieszczone w strukturze strony (w tytułach, nagłówkach, treści, metadanych, artykułach, wpisach itd.) odwoływały się do tematyki strony, a także były tożsame z tym, co wpisują do okna wyszukiwarek ich użytkownicy. 

  • Treść wpływa na pozycjonowanie strony

Aby użytkownicy chętnie odwiedzali Twoją stronę internetową, muszą mieć powód, by to zrobić. Dlatego witryna powinna być na bieżąco wzbogacana o aktualne i unikalne treści, które będą atrakcyjne dla użytkowników. Regularnie publikowane artykuły, wpisy blogowe, opinie, komentarze pozytywnie wpłyną na odbiór z zewnątrz i zwiększą liczbę odbiorców, którzy znajdą wartościowe dla siebie treści.

  • Responsywność wpływa na pozycjonowanie strony

W dzisiejszych czasach coraz więcej użytkowników korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Z tego powodu niezwykle istotne jest to, aby widok Twojej strony był dopasowany do rozmiaru każdego urządzenia mobilnego, a nie tylko standardowych komputerów czy laptopów.

  • Nagłówki wpływają na pozycjonowanie strony

Odpowiednie używanie nagłówków pozwala robotom indeksującym (czyli tym, które są odpowiedzialne za ocenę jakości Twojej strony, a więc w konsekwencji za umieszczenie jej na konkretnej pozycji w wynikach wyszukiwania) lepiej zrozumieć hierarchię ważności publikowanych treści. Z tej perspektywy ważne jest, aby zawierały słowa kluczowe, które mogą przyczynić się do poprawy pozycji konkretnego artykułu czy wpisu. Dodatkowo prawidłowo użyte nagłówki zwiększają czytelność strony dla odwiedzających i ułatwiają poruszanie się po niej.

  •  Metadane wpływa na pozycjonowanie strony

Tytuł strony (title) i meta opis (description) to dwa bardzo ważne elementy, które bardzo często wpływają na ostateczną decyzję użytkowników dotyczącą wejścia lub rezygnacji z wejścia na Twoją stronę. Oba opisy widoczne są w wynikach wyszukiwania i muszą spełniać ściśle określone zasady odnośnie długości tak, aby były zaprezentowane w całości. Z kolei od jakości tych kilkudziesięciu znaków zależy to, czy odbiorca zostanie wystarczająco zachęcony do wejścia w wyświetlany link i odwiedzi Twoją stronę.

  • Adresy URL i linkowanie wewnętrzne wpływa na pozycjonowanie strony

Adres każdej podstrony znajdującej się w obrębie Twojej strony internetowej powinien być unikalny. Aby zachęcić użytkownika do pozostania jak najdłużej na stronie, wpisy umieszczone na jednej podstronie powinny zawierać „zaszyte” linki, które przekierują użytkownika do podobnego wpisu czy artykułu na innej podstronie, który również może go zainteresować.

  • Szybkość strony

Co wpływa na pozycjonowanie strony kilka elementów

Użytkownik internetu jest niecierpliwy. Z tego powodu, jeśli wejdzie na stronę, która będzie się długo ładowała – opuści ją, zanim sprawdzi jej zawartość. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała przez dłuższy czas, Twoja strona będzie miała wysoki współczynnik odrzuceń. To z kolei negatywnie wpłynie na ogólną ocenę witryny przyznawaną przez roboty indeksujące. W linii prostej poprowadzi to Twoją stronę do spadku na dużo niższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Elementów wpływających na pozycjonowanie stron internetowych jest mnóstwo. Powyższa lista nie wyczerpuje tego zagadnienia, głównie z tego powodu, że nikt tak naprawdę nie wie, jakie dokładnie i ile czynników wpływa na widoczność stron internetowych w sieci. Poruszonych powyżej siedem zagadnień stanowi jednak esencję w tym zakresie i należy do grupy najważniejszych elementów, od których finalnie będzie zależał sukces Twojej strony internetowej.

Łukasz Majchrowski

Popularne artykuły

Redakcja Tings Agencja Interaktywna Tings | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.