Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Pyt

Jak sprawdzić, czy strona działa i prawidłowo się indeksuje?

Czym jest indeksowanie strony?

Indeksowanie to skanowanie strony przez roboty Google. Polega ono na sprawdzeniu, czy spełnia ona wymogi techniczne i wpisuje się w standardy jakości. Jest to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania, ponieważ bez zaindeksowania Twoja strona nie będzie widoczna w wynikach wyszukiwarek. Równie dobrze można powiedzieć, że nie będzie istniała.

R

Indeksowanie strony wewnętrzne i zewnętrzne

Do indeksowania wykorzystywana jest algorytmika wyszukiwania, a sam proces podzielić można na dwa typy:

Wewnętrzne indeksowanie strony obejmuje analizę jej treści, w zakres której wchodzi wyszukiwanie słów kluczowych, linków do innych stron, sprawdzenie czy kod jest poprawny, to samo tyczy się strony tytułowej czy użytych nagłówków. Celem skanowania strony jest zrozumieniem o czym mówi Twoja witryna i jakie można wyróżnić jej najważniejsze elementy.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że w opinii robotów Google nie wszystkie treści są warte zaindeksowania. Czyli jakie nie są? Z jednej strony, dotyczy to witryn, które posiadają wiele zakładek i powielają na nich informacje, a z drugiej takich nie niosąca za sobą żadnego przekazu.

Z kolei zewnętrzne indeksowanie odnosi się do do innych stron, które odsyłają do naszej witryny, np. poprzez link zaszyty w artykułach blogowych.

Pozycja Twojej strony w wynikach wyszukiwania zależy w dużej mierze od częstości odwiedzin Googlebota. Możesz to w każdej chwili sprawdzić wpisując w przeglądarce „cache:nazwastrony.pl”. Jeśli odwiedziny miały miejsce kilka lat temu, to wiedz, że musisz ostro popracować nad indeksacją strony.

Zrób to sam

A

Jesteś niecierpliwy? Nie czekaj na wizytę robota Google, tylko samodzielnie zadbaj o jej szybszą indeksację.

Aby to zrobić należy skorzystać z narzędzi do monitorowania pozycji w wyszukiwarkach, takich jak Google Search Console, Bing Webmaster Tools lub Ahrefs. Narzędzia te pozwalają na monitorowanie indeksacji stron witryny, a także wyświetlanie informacji o stronach, które były indeksowane. Możesz także skorzystać z narzędzi takich jak Screaming Frog SEO Spider, aby sprawdzić, jaka część Twojej witryny jest indeksowana.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.