Agencja Reklamowa Tings Boczkowsky

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Tings

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Pyt

Dlaczego i kiedy warto wymienić swoją stronę internetową?

Nikogo nie dziwi, że ubrania, które wszyscy nosili w zeszłym sezonie wyszły z mody. To, że telefon przestaje sprawnie działać średnio po 2 latach stało się normalnością. Podobnie się dzieje ze stronami internetowymi. Chociaż w ich wypadku zmiany postępują nieco wolniej, jednak nie omijają ich marketingowe trendy. Jeśli nie chcesz zostać zamieciony pod dywan, to musisz się dostosować i iść z duchem czasów. Nie masz pewności czy już nadszedł moment na zmianę strony internetowej? Zobaczmy na co należy zwrócić uwagę.

5 czerwonych flag, których nie można ignorować

Nieresponsywna strona internetowa 

Czym jest responsywna strona www? Fachowo nazywa się to RWD (Responsive Web Design). Jest to innymi słowy technologia, która umożliwia dostosowywanie strony internetowej do do różnych ekranów, nie tylko komputera, lecz także telefonu czy tableta.

Niestety cały czas spotkać się można z tym, że strona www nie prezentuje się dobrze na ekranie telefonu. To duży błąd biorąc pod uwagę fakt, że to smartfony wiodą prym jeśli chodzi o ilość czasu spędzonego na surfowaniu po Internecie.

O tym, że telefony wypierają komputery, przynajmniej jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, wie chyba każdy. Właśnie ze względu na tą dominację od 2020 roku Google wymusza na właścicielach stron www, aby dbali o RWD. Ocena robotów Google, które sprawdzają i weryfikują jakość Waszej strony, jest kluczowa dla jej widoczności w sieci. Dla dobra waszego biznesu lepiej Google nie ignorować

Strona jest zbyt wolna

1, 2, 3 sekundy – ponoć tylko tyle czasu jest w stanie poświęcić aż 53% użytkowników na to, aby strona się załadowała. Ponadto w tym przypadku, podobnie jak przy responsywności, mają dużo do powiedzenia roboty Google. Ich ocena jest prosta – jeżeli strona ładuje się zbyt długo, to otrzymuje ona przysłowiową “dwóję”.

Nieintuicyjna

Menu nie przedstawia najważniejszych informacji, a w stopce panuje chaos? To znaczy, że Twoja strona jest nieczytelna. Jeżeli internauci nie będą mogli w prosty i intuicyjny sposób znaleźć interesujących ich informacji na Twojej witrynie, to Twój wizerunek zostanie zszargany. UI/UX strony www, czyli jej interfejs i doświadczenie użytkownika są kluczowe na drodze pozyskiwania klientów.

Odstaje od standardów wizualnych 

Rodzaj fontów, teksty zoptymalizowane pod SEO, odpowiednia kolorystyka, jakościowe zdjęcia, atrakcyjne banery… Można by długo wymieniać, a w skrócie chodzi o rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy tworzeniu strony www. Spójny design, który reprezentuje duszę marki jest niezbędny, aby wzbudzać pozytywne skojarzenia u Klientów.

Nie jest bezpieczna

W obecnych technologicznie zorientowanych czasach ataki hakerskie stały się już niestety prozą codzienności. Stronom internetowym grozi nam wyciek danych zarówno Twoich, jak i Twoich klientów. Dlatego tak ważne jest, żeby zabezpieczyć się przed nimi na wszelkie możliwe sposoby. Najważniejszymi krokami, jakie należy podjąć, to dbanie o regularne aktualizacje, o aktualne oprogramowanie systemu CMS oraz posiadanie certyfikatu SSL. Nie pozwólcie, aby pokonał Was haker.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.